Whatsapp

Liposuction (Yağ Aldırma) Nedir?

Liposuction; Son zamanlarda liposuction işlemleri popüler bir hal almış durumdadır. Cerrahi ve tıbbi bir işlem olarak bu yağ aldırma operasyonları, bireylerde yağ birikimi fazla olan bölgelerdeki fazla yağ dokusunu aldırma işlemi olarak da bilinmektedir.

Genel olarak vücudu şekillendirmek ve fazla yağlardan arınmak için yağ aldırma işlemleri sıklıkla tercih edilebilmektedir. Vücut şekillendirmek için kullanılan teknikleri de içeren bu yağ aldırma işlemleri genel olarak bireylerde diyet ya da egzersiz ile düzeltilemeyen bölgelere etki etmektedir.

Bireyler ve özellikle de kadınlar bu yağ aldırma işlemlerini arınamadıkları ve vücutlarından atamadıkları fazla yağlarından kurtulmak amacıyla yaptırmaktadırlar. Genel olarak da bu işlemler karın, kalça, üst kollar, boyunlar, çene ve bacaklara sıklıkla uygulanabilmektedir.

Bu yağ aldırma işlemleri esnasında uzman doktor, ince bir kanül yöntemiyle hastadan fazla yağları vücuttan atmak için liposuction küçük kesiler yapmaktadır ve genel olarak bu işlemler genel ya da lokal anestezi altında, doktorun tercihine göre değişebilmektedir.

Yağ hücrelerini azaltan bu işlem vücudun şeklini de iyileştirme konusunda son derece etkili bir yöntem olarak görülebilmektedir. Yağ aldırma işlemleri vücut kontörlerini düzeltmenin yanında vücutta daha belirgin bir görünüş de elde etmeyi hedeflemektedir. Ayrıca, bu yöntemler yalnızca kilo vermek amacıyla uygulanan yöntemler de değildir.

Cerrahi işlem olarak yağ aldırma işlemini uzman doktorlar tarafından bir kilo verme sürecinden sonraki istenmeyen yağ birikimi olan kişilere önermektedir. Bu yüzden de bir kilo verme işlemi olarak yağ aldırma işlemleri bu şekilde görülmemektedir.

Ayrıca bu işlem sonucunda hastalar bir iyileşme sürecine tabi olabilmektedirler. Yağ aldırma işlemleri ciddi cerrahi işlemleri içerdiği için ameliyat sonrasında hastalarda belirli bir süre boyunca çeşitli yan etkiler görülebilmektedir. Yan etkiler ve komplikasyonlar arasında genellikle morarma, şişlik ve ağrı durumları bulunabilmektedir.

Yağ aldırma işlemlerinden sonra hastalar genel olarak birkaç ay içerisinde iyileşme gösterebilmektedirler fakat yine de bu durum kişiden kişiye göre hastanın yapısına bağlı olarak değişebilmektedir. Vücutlarında daha belirgin ve düzgün bir şekil elde etmek isteyen kişiler, bu yağ aldırma işlemlerine sıklıkla başvurmaktadır.

Özellikle kadınlar, yağ aldırma işlemlerine sıklıkla başvurabilmektedir. Bu işlemlerde ameliyat sonrasında enfeksiyon durumları, cilt döküntüleri, kan pıhtıları ve sıvı birikimi gibi çeşitli komplikasyonlar da görülebilmektedir. Bu yüzden, ameliyat sonrası doktor ile iletişim halinde kalmak ve sürekli kontrole gitmek önemli bir durumdur.

Liposuction (Yağ Aldırma) Ameliyatı Neden Yapılır?

Yağ aldırma ameliyatları birçok etken sebebiyle gerçekleştirilebilen operasyonlar olarak bilinmektedir. Liposuction ameliyatları, estetik amaçlar ile gerçekleştirilebilirken bununla birlikte kozmetik birtakım sebepler ile de gerçekleştirilebilmektedir.

Bu ameliyatlarda temel amaç bireylerin vücutlarında bulunan yağ birikimlerini azaltmaktır ve bireyin ya da hastanın vücut şeklini düzeltmektir. Hastalarda bu yağ aldırma ameliyatının yapılmasının sebepleri arasında vücut şekillendirme, genetik faktörler, istenmeyen yağ birikimleri ve çeşitli psikolojik durumlar yer alabilmektedir.

Özellikle de kalın, kalça, üst kol ve sırt gibi çeşitli bölgelerde fazla yağ birikimlerini azaltmak, bireylerde belirgin bir vücudu ortaya çıkarmaya yardımcı olabilmektedir. Bu sebeple de genel olarak yağ aldırma işlemleri, vücut şekillendirmek için tercih edilebilmektedir.

Bazı insanlarda, genetik faktörler sebebiyle vücutlarında belirli bölgelerinde yağ birikimleri olabilmektedir. Bu sebeple de bu kişiler için yağ aldırma ameliyatları önemli bir seçenek olarak ön plana çıkmaktadır. Genetik olarak belirlenen yağ birikimlerini azaltmak için de liposuction yöntemi sıklıkla tercih edilmektedir.

Kilo verme durumlarına, diyet ve egzersiz yapmaya rağmen bazı kişiler belirli bölgelerde istenmeyen yağ birikimi sorunlarıyla karşı karşıya kalabilmektedirler. Bu yağlar da diyet, spor ve egzersiz ile kolay kolay yok edilemeyen yağlardır. Bu anlamda yağ aldırma işlemleri de bu sorunu yaşayan kişiler için önemli bir cerrahi operasyon olarak görülmektedir.

Bireylerde fazla yağ birikim bölgelerindeki yağları azaltarak kişinin kilo verme hedefine yardımcı olabilmektedir fakat bunar rağmen yağ aldırma işlemleri bir kilo verme aracı değildir. Bu yüzden de obezite gibi sorunların tedavisi de değildir.

İstenmeyen yağ sorunları bireylerde yani hastalarda çeşitli psikolojik sorunlara da yol açabilmektedir. Dış görünüş, insanlar için önemli bir durumdur. Vücut görünümü de bu konuda birçok kişinin özgüvenini etkileyen önemli bir unsur olarak görülmektedir.

Vücutlarında istenmeyen yağ barındıran kişiler, bu durumdan dolayı kendilerinde çeşitli özgüven sorunları hissedebilmektedirler ve bu sorunlar da psikolojik etkilere yol açabilmektedir. Bu konuda da yağ aldırma işlemleri, psikolojik olarak yağlarından rahatsız olan kişiler için önemli bir rol oynamaktadır. Yağ aldırma işlemleri daha iyi bir vücut görünümü de sağlayabilmektedir.

İnsanlar için önemli estetik cerrahi işlemlerin arasında yer alan liposuction işlemleri önemli ameliyatlar arasında yerini almaktadır. Bu yüzden de bu işlemler, her ameliyat gibi çeşitli riskleri de içerisinde barındırmaktadır. Özellikle yağ aldırma işlemi öncesinde bir uzman doktor ile değerlendirme yapılması önemli bir durumdur.

Bu değerlendirmeyle birlikte uzman doktor ameliyat öncesi hastadan ameliyattan beklentilerini soracak ve ameliyat hakkında hastaya önemli bilgilendirmeler yapacaktır. Uzman doktor, hastanın beklenti ve ihtiyaçlarına en uygun tedavi yöntemini belirleyecek ve hastayı ameliyata hazırlayacaktır.

Liposuction (Yağ Aldırma) Kimler İçin Uygundur?

Yağ aldırma ameliyatları, çeşitli kriterleri karşılayan ve bu kriterlere uygun olan kişilere uygulanan ameliyatlar olarak görülmektedir. Bu konuda da kriterler değişkenlik gösterebilmektedir.

Özellikle bu ameliyatlar genel olarak belirli şartları içerebilmektedir ve bu konuda da bir uzman doktor tarafından her hasta için bireysel değerlendirmeler yapılmalıdır. Bu konuda bir plastik cerrahi uzmanının kişi değerlendirmeleri önemlidir.

Yağ aldırma için uygun adayların arasında genel sağlık durumu iyi olan kişiler öncelikli olarak gelmektedir. Liposuction ameliyatları için uygun adayların kronik bir hastalığı olmaması gerekmektedir. Kronik bir hastalığın yanında ciddi bir tıbbi rahatsızlık olan bireyler de bu ameliyatlarda riskli kişiler olarak görülebilmektedir.

Genel olarak yağ aldırma ameliyatları genel sağlık durumu iyi bireylere uygun bir operasyondur. Bununla birlikte ideal vücut ağırlığına yakın olan kişiler bu ameliyatlar için kriterleri karşılayan kişiler olarak görülmektedir.

Bir kilo verme aracı olmayan yağ aldırma ameliyatlarında uygun adaylar, ideal vücut ağırlığına yakın olan kişilerdir. Bu ameliyatlar belirli bölgelerdeki istenmeyen yağ birikiminden şikayetçi olan kişiler için uygun bir ameliyat olarak görülmektedir.

Bu yüzden de yağ aldırma ameliyatları, kilo vermek isteyen kişiler için değil, belirli bölgelerindeki yağlardan azalmak isteyen kişiler için uygun bir ameliyattır. Belirli bölgelerde istenmeyen yağ birikimleri olan bireyler, bu ameliyat için uygun adaylar olarak görülmektedir.

Kalçalarında, uyluk kısımlarında, üst kollarında, sırtlarında ve boyunlarında fazla yağ birikintileri olan kişiler, liposuction ameliyatlarına uygun kişiler olarak görülmektedir. Bununla birlikte bu ameliyatta iyi cilt elastikiyetine sahip olan kişiler de yağ aldırma ameliyatlarında uygun adaylardır.

Yağ aldırma ameliyatlarından sonra cildin sıkılaşma durumu önemli bir unsur olarak ön plana çıkmaktadır. Bu yüzden de iyi cilt elastikiyetine sahip kişiler de ameliyat sonrası durumu için uygun adaylar olarak görülmektedir. Ameliyattan sonra daha sıkı ve pürüzsüz bir cilt görünümü için, ciltte elastikiyet önemlidir.

Bu sebeple ciltleri elastikiyete uygun bireyler ve genç bir cilde sahip olan kişiler, yağ aldırma operasyonları için daha uygun adaylar olarak görülebilmektedir. Sarkmış ya da yaşlanmış bir cilde sahip olan kişiler yağ aldırma ameliyatlarından sonra tam olarak istedikleri sonucu alamayabilir ve bu kişiler için yağ aldırma operasyonlarından sonra başka operasyonlar da gerekebilmektedir.

Yağ aldırma ameliyatlarından önce, bu ameliyatı geçirmek isteyen bireyler gerçekçi beklentilere sahip olmalıdır. Bu anlamda da liposuction ameliyatları, gerçekçi sonuç isteyen kişiler için uygun bir ameliyat olarak görülmektedir. Vücut şekillendirilmesi konusunda fayda sağlayan yağ aldırma ameliyatları bir kilo verme aracı değildir.

Ayrıca yağ aldırma ameliyatları, her zaman mükemmel bir vücut görünümünü de garanti etmemektedir. Bu anlamda bu ameliyatların sonuçlarını, risklerini, ameliyatlardan sonra oluşabilecek komplikasyon risklerini iyi anlayabilen ve idrak edebilen kişiler, bu ameliyat için uygun adaylardır.

Genellikle yağ aldırma ameliyatına uygun kişiler arasında genel sağlığı iyi olan bireyler bu ameliyatlara uygun bireyler olarak görülmektedir. Ayrıca ideal vücut ağırlığına yakın kişiler, vücutlarında istenmeyen yağ birikimlerine sahip olan kişiler ve gerçekçi beklentilere sahip olan kişiler de uzman doktorlar tarafından bu ameliyata en uygun kişiler olarak görülmektedir.

Tüm bu durumlar kişiden kişiye göre farklılık gösteren durumlardır. Bu yüzden de bir uzman doktor eşliğinde değerlendirilme yapılması bireyler için önemli bir durumu oluşturmaktadır. Yağ aldırma ameliyatlarına uygunluk durumunu en iyi tahlil edebilecek kişiler uzman doktorlardır.

Liposuction (Yağ Aldırma) Yöntemleri Nelerdir?

Yağ aldırma operasyonlarının farklı yöntemleri mevcuttur ve bu yöntemler de sıklıkla bireylere uygulanmaktadır. Özellikle her bir yöntemin kendi içerisinde çeşitli avantaj ve dezavantajları da bulunmaktadır.

Bununla birlikte, bu yöntemlerin uygulanması da uzman doktorun hasta değerlendirmesine ve hastanın uygunluk durumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Liposuction yöntemleri arasında en sık uygulanan yöntemlerden bir tanesi geleneksel yağ aldırma yöntemidir.

Geleneksel yağ aldırma yöntemleri en eski ve en yaygın kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır. Bu yağ aldırma operasyonlarında uzman doktor bir tüp yani kanül aracılığı ile cilt altındaki fazla yağ dokusunu emerek hastadan almaktadır. Kanül yağ hücrelerini emerek ve kırarak fazla yağı çıkarmaktadır.

Lokal ya da genel anestezi altında gerçekleştirilebilen bu yöntem, etkili bir yöntem olarak da görülmektedir. Bununla birlikte yağ aldırma ameliyatları yöntemleri arasında en sık uygulanan yöntemler vaser, lazer ve j-plasma yöntemleri olarak görülmektedir.

Vaser Liposuction

Yağ aldırma yöntemleri arasında vaser yöntemi, ameliyatta ultrasonik enerjinin yoğunlaştırıldığı bir yöntem olarak ön plana çıkmaktadır. Bireyde yağ hücrelerini hedef alan bu yöntemde çevre dokulara zarar verme riski azdır.

Vaser yöntemi yağ aldırma yöntemleri arasında daha hassas bir şekillendirme de sağlamaktadır. Bu yöntemde iyileşme süreci daha hızlıdır. Vaser yöntemiyle ameliyat diğer yöntemlere kıyasla daha pahalı da olabilmektedir.

Lazer Liposuction

Lazer yöntemi lazer yardımlı yağ aldırma ameliyatlarıdır. Bu yöntemde lazer enerjisi kullanılmaktadır. Yağ hücrelerini eritmek için lazer enerjisi kullanılır ve çevre dokulara da bu yöntemde zarar verilmemektedir.

Hastalarda yağ dokusunun azaltılması ve cilt sıkılaşması anlamında lazer yöntemi etkili bir yöntemdir. Bu yöntem diğer yöntemlere nazaran daha hızlı bir iyileşme süreci sunabilmektedir fakat aynı şekilde bu yöntemde komplikasyon riskleri daha fazla görülebilmektedir.

J-Plasma ile Liposuction

J- Plasma ile yağ aldırma operasyonları bir cihaz yardımı ile yapılmaktadır. Bu cihaz ile birlikte soğuk plazma enerjisi kullanılmaktadır. Bu enerjiyle, cilt yağlarında azalma, ciltte gençleşme ve sıkılaşma hedeflenmektedir.

Özellikle bu yöntem yüz, boyun ve vücudun diğer kısımlarında uygulanabilir olmasıyla ön plana çıkarken, uygulanan bölgelerde büyük iz ve kesiler de görülmemektedir. Diğer yöntemlere kıyasla J-Plasma ile yağ yakma operasyonları hızlı bir iyileşme sürecini de beraberinde getirebilmektedir.

Liposuction Hangi Bölgeler İçin Tercih Edilir?

Genel olarak yağ aldırma işlemleri çeşitli bölgeler için tercih edilebilmektedir. Bu bölgelerin arasında en fazla tercih edilen bölgeler karın bölgelerinin yanında kalça, üst kol, sırt, boyun ve çene bölgeleri olarak bilinmektedir.

Tüm bu bölgelerde bulunan fazla yağ dokusu yağ alma ameliyatıyla birlikte giderilebilmektedir. Özellikle, diyet ve spor ile düzeltilemeyen yağ dokularını hedefleyen yağ alma ameliyatlarında belirgin bir vücut şekli elde edilmeye çalışılmaktadır.

Liposuction Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Yağ aldırma ameliyatı öncesi bilinmesi gerekenler önemli bir konu olarak ön plana çıkmaktadır. Ameliyat öncesi bilinmesi gerekenler arasında bu ameliyatın önemli bir ameliyat olduğu yer almaktadır.

Liposuction ameliyatları önemli ameliyatlar olduğundan, bu işlemi gerçekleştirecek uzman doktorun deneyimli ve bilgili bir doktor olması ameliyat öncesi bilinmesi gerekenler arasında yer almaktadır. Ameliyat öncesi bilinmesi gerekenlerin arasında uzman doktordan ameliyat ile ilgili bilgiler de bulunmaktadır.

Bununla birlikte yağ aldırma ameliyatlarından önce sigara içmek ve çeşitli ilaçlar kullanmak ameliyat riskleri konusunda önemli bir durum olabilmektedir. Bu nedenle bu ameliyat öncesi bilinmesi gerekenler arasında ameliyat ile ilgili bilgiler de yer almalıdır.

Liposuction Sonrası İyileşme Süreci

Bu ameliyat öncesi ve sonrası önemli bir süreçken, özellikle ameliyat sonrası iyileşme süreci de son derece önemli bir rol oynamaktadır. İyileşme sürecinde hastalarda bu ameliyatlardan sonra çeşitli komplikasyon durumları görülebilmektedir.

Genel olarak bu komplikasyon durumları geçici olsa da bu konuda bir uzman doktora danışmak en iyi seçenek olacaktır.

Liposuction Sonuçları Kalıcı Mıdır? Sonuçlarını Ne Zaman Görebilirim?

Genellikle yağ aldırma operasyonlarının sonuçları kalıcı sonuçlar olarak görülmektedir. Yağ hücreleri bireyden çıkarıldığı ve alındığı için bu yağ hücreleri tekrar yerlerine gelmezler.

Bu konuda sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek önemli bir unsur olarak görülmektedir. Ayrıca herkese göre bu durum farklılık gösteren bir durum da olabilmektedir. Bu yüzden de ameliyat sonrası uzman doktor ile iletişimde kalmak önemlidir.

Liposuction Avantajları Nelerdir?

İstenmeyen yağlar insanlar için önemli bir sorundur. Bu anlamda yağ aldırma operasyonları da insanların vücutlarını bir şekle sokmak açısından avantajlıdır.

Bu avantajın yanında daha iyi bir dış görünüm, istenmeyen yağ dokularının ortadan kalkması, daha sağlıklı bir vücut da bu ameliyatın avantajları arasında yer almaktadır.

Liposuction İşlemi Ne Kadar Sürer?

İnsanların yağ aldırma operasyonuyla ilgili en merak ettiği konuların arasında bu işlemin ne kadar sürdüğü konusu gelmektedir.

Genel olarak yağ aldırma ameliyatları işlem yapılacak bölgeye ve kişiden kişiye göre değişken sürelere sahip olabilmektedir. Bu ameliyatlar genellikle 1 ila 4 saat aralığında sürebilmektedir.

Liposuction (Yağ Aldırma) Fiyatları 2024

Liposuction fiyatları 2024 yağ aldırma ameliyatlarının fiyatları değişkenlik gösteren bir durumdur. Özellikle bu durum başvurulan kliniğe, uzman doktorun deneyimine, kişinin hedeflerine ve sorunlarına göre farklılıklar gösterebilmektedir.

Ayrıca, liposuction ameliyatlarında fiyat durumu başvurulan ameliyat yöntemine göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Bu konuda en iyi seçenek bir uzman doktor ya da bir klinik ile görüşmektir.

Sık Sorulan Sorular

Liposuction Ameliyatı Genel Anestezi ile mi Yapılır?

Bu yağ aldırma ameliyatları genel olarak lokal ya da genel anestezi ile gerçekleştirilebilmektedir. Bu karar doktorun tercihidir.

Liposuction ile Ne Kadar Yağ Alınabilir? Bir Seferde En Fazla Ne Kadar Yağ Alınır?

Genellikle yağ alma ameliyatlarında ne kadar yağ alınacağı konusu uzman doktorun görüşüne bağlıdır. Genellikle ameliyatlarda tek seferde bireylerden 4 ile 5 litre arasında yağ alınabilmektedir.

Liposuction Kilo Verme Amacıyla Yapılabilir Mi?

Bu işlemler kilo verme amacıyla uygulanmamaktadır. Yine de yağ dokularının alınması sağlandığı için kilo kaybı mümkün olacaktır.

Bir Seferde Kaç Litre Alınabilir? Liposuction Tekrar Yapılabilir Mi?

Yağ alma operasyonlarında tek seferde 4 ile 5 litre arasında yağ dokusu alınabilmektedir. Bu işlemler tekrar uygulanabilmektedir.

Lazer Lipoliz Nedir ve Liposuction ile Farkları Nelerdir?

Lazer lipoliz lazer ışınlarıyla yağ dokularının parçalanması işlemidir. Genel yağ alma operasyonlarından farkı bu işlemlerde lazer ışınlarının kullanılmasıdır.

Liposuction İşleminde Yağ Nasıl Eritilir? Yağ Alınan Bölgelerde Tekrar Yağ Oluşur Mu?

Yağ aldırma operasyonlarında yağ alınan bölgelerde tekrardan yağ oluşabilmektedir. Bu durum, kişinin ameliyat sonrası sağlık durumuna bağlıdır.

İstenilen Her Bölgeden Yağ Alınabilir Mi?

Yağ alma operasyonlarında çoğu bölgeden yağ alınabilmektedir. Yine de istenilen her bölgeden yağ alınabilmesi durumu uzman doktorun görüşüne bağlıdır.

Ameliyat Sonrası Korse Ne Kadar Süreyle Giyilir? Sonrasında Neler Yapmak Gerekir?

Ameliyat sonrasında korse 1 ay ile 2 ay arasında giyilebilmektedir. Korse çıkarımından sonra sağlık durumuna dikkat edilmelidir.

Liposuction Sarkmalar İçin Yaptırılır Mı?

Bu işlem sarkmış yağlar için de yapılabilen bir işlemdir. Bu konuda uzman doktor görüşü de önemlidir.

Lazer Lipoliz ile Liposuction Arasındaki Farklar Nelerdir?

Lazer lipoliz, bireylerde lazer ışını yöntemiyle yağları parçalayan ameliyatlardır. Genel yağ alma operasyonlarından farkı ise bu işlemlerde lazer ışınları kullanılmaktadır.

Liposuction Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı? Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Yağ aldırma ameliyatı sonrasında iz kalma durumu mümkün olabilmektedir. Bu durum, kişiden kişiye göre farklılıklar gösterebilmektedir.

Liposuction Cildi Sıkılaştırır Mı? Diyet ve Spora Alternatif Bir Yöntem Midir?

Yağ alma işlemleri cildi sıkılaştırabilmektedir. Diyet ve spora alternatif bir yöntem olarak görülmemektedir.

Liposuction Deri Çatlaklarına Çözüm Olur Mu?

Bu işlemler deri çatlaklarına çözüm olabilmektedir. Alınan yağ dokularıyla birlikte çatlaklar ortadan kalkabilmektedir.

Liposuction Selüliti Yok Eder Mi? Sonra Yeniden Yağlanma Görülür Mü?

Selüliti yok edebilme konusunda yağ alma operasyonları önemlidir. Sonrasında yeniden yağlanma durumu da görülebilir.

Liposuction İşleminin Ardından Vücudumda İz Kalacak Mı?

Bu işlemler sonrasında vücutta bazı durumlarda izler kalabilmektedir. Bu konuda uygulanan yöntemler önemlidir.

Liposuction Sonrası Ağrı Olur Mu?

Yağ aldırma işlemleri sonrasında ağrı durumları oluşabilmektedir. Komplikasyonlar da kişiden kişiye göre değişebilir.

Liposuction İşleminin Ardından Ne Zaman İşe Dönebilirim?

İşe dönebilme konusu yağ aldırma operasyonları sonrasında 1 ila 2 ay sonra olabilmektedir. Bu durum da kişinin durumuna bağlıdır.

Liposuction’dan Önce Mi Yoksa Sonra Mı Kilo Vermeliyim?

Yağ alma işlemlerinden önce kilo verme durumu daha olanaklı bir durumdur. Bu yüzden de kilo verme şansı varsa bu ameliyatlardan önce verilmelidir.

Liposuction Ameliyatı Ne Demek?

Yağ aldırma ameliyatları genel olarak belirli cerrahi teknikler kullanarak vücuttan yağ alma işlemleridir.

Liposuction’un Yan Etkileri Nelerdir?

Bu işlemlerde yan etkiler arasında ağrı durumları, iz kalma durumları gibi durumlar görülebilmektedir.

Liposuction Yaptırmak Güvenli Mi?

Yağ aldırma işlemleri güvenli işlemler olarak bilinmektedir.

Liposuction Ağrılı Mıdır?

Genel olarak bu işlemler ağrılı işlemler olmasa da bu durum kişiden kişiye göre değişebilmektedir.

Liposuction İz Bırakır Mı?

Özellikle yağ alma işlemleri bireylerde iz bırakabilmektedir fakat bu izler çok küçük olarak görülmektedir.