Kol Germe (Brachioplasty) Fiyatları 2021 | Salih Onur Basat

  SiziArayalım

  Kol Germe (Brachioplasty)

  Kol germe ameliyatı kolun üst bölgesinde meydana gelen kalınlaşmanın ve sarkmanın giderilmesi için yapılan estetik bir operasyondur. Kilo alıp vermeye ve yaşlanmaya bağlı kolun üst bölgesinde yağ dokusu artışı ve deri fazlası oluşabilir. Bazı hastalarda sadece deri fazlası görülürken, koldaki yağ dokusu artışı ile beraber kolun ağırlaşması ve deri fazlalığı beraber görülebilir.

  Hastada deri fazlasıyla beraber kolda yağ dokusu artışı varsa, kol germe brachioplasty ameliyatı vaser liposuction ile kombine edilebilir. Vaser liposuction ile kolda biriken yağ dokusu uzaklaştırılır ve deri fazlası koltuk altından başlayıp dirsek iç bölgesine uzayan eliptik bir kesi kullanılarak çıkarılır.

  Bu sayede hem kolda incelme sağlanır hem de fazla deri daha çıkarılır. Koldaki yağ fazlasının giderilmesi ile kolun ağırlığı azalır buna bağlı olarak dikiş hatlarına binen gerginlikte azalır, bu da daha iyi bir yara iyileşmesi sağlar. Kolda oluşan kesi kolu iç ve arka bölgesinde yerleştiği için nispeten daha az görülür.

  Deri fazlası çok olmayan ve deri kalitesi iyi olan sadece kolda yağlanma şikayeti olan özellikle genç hastalarda ise sadece Vaser liposuction ile bu bölgedeki yağlardan kurtulup kolda sıkılaşmayı sağlamak mümkündür. Vaser ultrasonik etki ile yağları sıvı hale getirirken verdiği ısı etkisiyle fazla derinin sıkılaşmasını sağlar.

  Kol germe (brachioplasty) operasyonu yaklaşık 2 saat süren ve genel anestezi altında yapılan bir ameliyattır. Hastalarımızı anestezi etkisinden kurtulabilmeleri için 1 gece hastanede misafir etmekteyiz.

  Kol germe ameliyatlarından sonra hastalarımıza 6 hafta kadar kol korsesi kullanmasını öneriyoruz. Ameliyat sonrasında hastalarımız 1 hafta içinde normal yaşantılarına dönebilirler. Hastalar ameliyattan 10 gün sonra kardio egzersizlerine başlayabilirler. Kol kullanımını gerektiren egzersiz hareketleri ise ameliyattan 6 hafta sonra yapılabilir.

  Kol germe ameliyatı tek başına uygulanabildiği gibi, son dönemde obezite cerrahisi sonucu yüksek miktarlarda kilo vermeye bağlı olarak vücudunun diğer bölgelerinde de sarkması olan hastalarımızda, karın germe, meme dikleştirme, uyluk germe gibi operasyonlar ile kombine olarak uygulanabilir. Bu ameliyat kombinasyonları yapılırken hastanın genel durumu, kan değerleri ve yapılacak ameliyatın büyüklüğü dikkate alınmalıdır.

  Kol Germe Fiyatları 2021

  Kol germe fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

  Randevu Formu Op. Dr. Salih Onur Basat ile hemen iletişime geçip randevunuzu oluşturabilirsiniz...