Whatsapp

Meme Küçültme Ameliyatı Nedir?

Meme küçültme;Özellikle kadınlar tarafından günümüzde meme küçültme estetiği ameliyatları sıklıkla tercih edilen estetik operasyonların arasında yer almaktadır. Genel olarak büyük göğüslere sahip olan kadınlar, sıklıkla bu operasyonu tercih edebilmektedirler.

Bu ameliyatlar, genel olarak aşırı büyük memelere sahip olan ve bu durumdan rahatsız olan kadınlar için uygun bir ameliyat olarak bilinmektedir. Memelerin boyutunu ve ağırlığını azaltmayı hedefleyen bu ameliyatlarda kadınlar daha küçük, daha orantılı göğüslere sahip olabilmektedirler.

Genellikle birçok kadın için psikolojik ve estetik rahatsızlık durumu oluşturabilen büyük meme sorunları tüm bunların yanında sırt ağrısı, duruş bozukluğu, boyun ağrısı ve solunum problemleri gibi çeşitli rahatsızlıklara sebebiyet verebilmektedir. Bu yüzden de kadınlar, bir seçenek olarak meme küçültme ameliyatlarını tercih edebilmektedirler.

Kadınlarda büyük memeler vücut görünümünde de çeşitli sorunlara yol açabildiği gibi kıyafet seçimleri, yaşam aktiviteleri gibi çeşitli sorunlara da sebebiyet verebilmektedir. Bu sebeple de kadınlar, daha küçük göğüslere sahip olabilmek için bu estetiklere başvurabilmektedirler.

Genel olarak bu ameliyatlar genel anestezi ile gerçekleştirilmektedir ve operasyonlarda uzman doktor hastanın meme boyutunu ve meme şeklini inceleyerek bir ameliyat planı da oluşturabilmektedir. Bununla birlikte meme boyutu ve meme şeklinin yanı sıra meme başının da yeri bu ameliyatlarda düzenlenebilmektedir.

Kadınlar için bu estetik ameliyatı ayrı bir önem taşımaktadır ve genel olarak meme küçültme ameliyatları kadınlarda daha rahat bir seçenek olarak da görülmektedir. Her cerrahi prosedürde görüldüğü gibi bu estetik ameliyatların da bazı dezavantajları ve riskleri bulunabilmektedir.

Yine de bu estetik ameliyatlarında riskler minimum seviyededir ve diğer estetik ameliyatlar ile benzerlik de gösterebilmektedir. Büyük memelere sahip olan kadınlar ve bu durumdan rahatsız olan kadınlar, sıklıkla bu estetik ameliyatını tercih etmektedir. Meme küçültme ameliyatı için her hastaya özel bireysel değerlendirme de yapılmaktadır.

Bu değerlendirme önemli bir aşamadır ve bu yüzden bu estetik ameliyatını olmak isteyen kadınlar, bir uzman doktora danışarak bilgilendirme almalıdır. Bununla birlikte uzman doktor hastanın ameliyata uygunluk durumunu da belirleyebilecektir. Tüm bu aşamalarda uzman doktorun inceleme ve değerlendirmeleri önemlidir.

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bir cerrahi ameliyat olarak meme küçültme operasyonları, içerisinde birtakım önemli süreçleri içermektedir. Kadınlarda meme boyutlarını ve şekillerini düzeltmek ve küçültmek için uygulanan bu ameliyatlar, çeşitli prosedürleri içerisinde barındırmaktadır.

Uzman öncelikle hastanın ameliyata uygunluk durumunu belirlemektedir. Bu aşamada uzman doktor hastanın meme yapısını ve meme şeklini belirleyerek, hastanın ameliyattan istek ve sonuçlarını da değerlendirecektir. Tüm bunlara bakarak uzman doktor, hastanın ameliyata uygunluk durumunun kararını verecektir.

Meme küçültme operasyonlarında anestezi işleminden sonra uzman doktor ameliyat sırasında hastanın memeleri üzerinde çeşitli kesiler yapmaktadır. Bu kesiler ise genel olarak meme başının etrafında yapılmaktadır. Hastanın durumuna ve ameliyatın durumuna göre bu kesiler meme altında ve meme kıvrımlarında da yapılabilmektedir.

Bu aşamada uzman doktor, meme üzerindeki kesileri gizlemek için gayret gösterebilmektedir ve bu sayede ameliyat sonrası hastada kesi izleri görülmeyecektir. Uzman doktor bununla birlikte meme dokusunda fazla dokuyu çıkarmak için çeşitli adımlar uygulamaktadır. Bu adımlarda fazla yağın, dokuların ve cildin çıkarılması yer almaktadır.

Böylece meme küçültme işlemi gerçekleşebilmektedir ve hastanın isteğine göre de meme başı da bu ameliyatlarda yeniden şekillendirilebilmektedir. Uzman doktor ameliyatın bitiş kısmında hastada işlem uygulanan bölgelere dikiş uygulaması yapmaktadır. Bu dikişler genel olarak eriyen dikişlerdir ve sonradan çıkarılması da gerekmemektedir.

Uzman doktor tüm bu ameliyat süreçlerinden sonra hastayı birkaç saat gözlem altında tutmaktadır. Eğer bu gözlem sürecinde hastada herhangi bir sağlık problemi görülmemişse hasta taburcu edilebilir. Bu aşamada uzman doktor, hastayı iyileşme süreci ile ilgili de bilgilendirecektir.

Genel olarak meme küçültme operasyonlarından sonra hastalarda çeşitli bazı komplikasyon durumları görülebilmektedir fakat bu durumlar geçici durumlar olarak da görülebilmektedir. Uzman doktor ile hasta iyileşme sürecinde iletişim halinde olmalıdır. Hasta bu süreçte sürekli olarak uzman kontrolüne katılım sağlamalıdır.

Kimler Meme Küçültme Ameliyatı Olabilir?

Kadınlar, meme küçültme ameliyatlarını sıklıkla tercih etmektedir ve bu yüzden bu ameliyatlar önemli bir konumda yer almaktadır. Genel olarak bu ameliyatları olmak isteyen kişiler memelerinde bazı büyüklük sorunları yaşayan kişilerdir.

Bu ameliyatı olmak isteyen kadınlar özellikle bir uzman doktor ile görüşmelidir. Meme küçültme operasyonlarını genel olarak plastik cerrahi uzmanları gerçekleştirmektedir.

Özellikle büyük memelerden kaynaklanan psikolojik ve fiziksel rahatsızlıklarını hafifletmek isteyen kadınlar sıklıkla meme küçültme operasyonlarını tercih etmektedir ve bu kişiler için meme estetik operasyonları uygun operasyonlar olarak da görülmektedir.

Bu ameliyatı da genellikle obezite sorunu yaşayanlar, ergenlik döneminde olanlar, gebelik durumu yaşayan kişiler, kronik hastalıklara sahip olan kadınlar ve sigara ile alkol kullanan kadınlar sıklıkla olmaktadır.

Obezite: Özellikle fazla kilo ve obezite durumları kadınlarda büyük meme sorunlarına yol açabilmektedir. Bu sebeple de kilosu fazla olan kadınlar ile obezite sorunu yaşayan kadınlar sıklıkla meme küçültme operasyonlarını tercih edebilmektedir.

Bu yüzden obezite sorunu yaşayan ve bu sorun yüzünden memelerinde büyüklük sorunu yaşayan kadınlar için, bu operasyonlar önemli cerrahi operasyonlardır.

Ergenlik: Ergenlik dönemi kadınlarda memelerin geliştiği bir dönemdir. Bu yüzden de kadınlarda ergenlik dönemlerinde büyük meme sorunları ortaya çıkabilmektedir. Bu durumdan da bazı kadınlar rahatsız olabilmektedir.

Büyük memeden rahatsız olan kadınlar ergenlik dönemlerinde meme küçültme ameliyatlarını tercih edebilmektedir.

Gebelik: Kadınlarda hamilelik süreçlerinde hormonal değişimler görülebilmektedir. Bu hormonal değişimlerde memelerde büyüme ve memelerde şekil bozuklukları da ortaya çıkabilir.

Bu yüzden gebelik durumunda memelerinde büyüme yaşayan kadınlar, meme küçültme ameliyatları geçirebilmektedir.

Kronik Hastalıklar: Çeşitli kronik rahatsızlıklar da kadınların memesinin büyük olmasına sebebiyet verebilmektedir. Özellikle kronik hastalık taşıyan kadınlar bu yüzden sıklıkla meme küçültme operasyonlarını tercih edebilmektedirler.

Yine de bazı kronik hastalıklar bu operasyonlar için uygunsuzluk durumu yaratabilir. Bu konu hakkında bir uzman doktora danışmak gerekmektedir.

Sigara ve Alkol: Sigara ve alkol kullanımı, kadınlara birtakım problemlere yol açabilmektedir. Bu problemlerin arasında memeler de bu durumdan etkilenebilmektedir.

Meme küçültme operasyonları da bu anlamda bir seçenek olarak görülmektedir. Yine de sigara ve alkol kullanımı bu operasyonlara engel bir durum oluşturabilmektedir ve bu konuda bir uzman doktora başvurmak gerekmektedir.

Meme Küçültme Öncesi

Bu operasyonlarda, memenin küçültülmesi işlemlerinde ameliyat öncesi bazı unsurlar önemlidir. Bununla birlikte ameliyat öncesinde uzman doktor ile görüşmek, sağlık değerlendirmesi yaptırmak önemli bir durumdur.

Özellikle ameliyat öncesinde bir uzman doktor ile görüşmek ve ameliyattan istek ve beklentileri uzman doktora aktarmak önemlidir. Uzman doktor bu aşamada hastayı dinleyerek tüm bu unsurlar ile birlikte hastanın ameliyata uygunluk durumunu da belirleyecektir.

Bu testler, hastanın ameliyata uygunluk durumu ve ameliyat sonrası durum için önem taşımaktadır. Hastanın sağlık sorunu bu aşamada tespit edilebilmektedir ve özellikle kan testleri bu anlamda önemlidir.

Ameliyat öncesi tüm bunlar ile birlikte hazırlık aşamasına geçilmektedir ve hazırlık aşamasında hastanın uzman doktor ile iletişim halinde kalması önemlidir. Bu şekilde bu operasyonların öncesi durumu ameliyata geçilmesi ile birlikte tamamlanabilmektedir.

Ameliyat Günü

Bu ameliyatlarda ameliyat günü de önemli bir süreçtir. Özellikle bu estetik operasyonunda ameliyat günü operasyona hazırlık süreçlerini ve operasyon sürecini içermektedir. Ameliyat günü, hastanın tüm talimatlarına uyulmuş bir biçimde hazırlanmak gerekmektedir.

Bununla birlikte uzman doktor hastaya ameliyata aç ya da tok gelmesini önermiş olabilir ve hasta da ameliyat günü uzman doktorun tavsiyesine uygun olarak ameliyata gelmelidir. Ayrıca, ilaç kullanımı da ameliyat gününe kadar bırakılmış olmalıdır.

Bu ameliyatlarda ameliyat günü süreci en önemli süreçlerin arasında yer almaktadır çünkü hem ameliyata hazırlık süreci hem de ameliyat süreci bugünde gerçekleşmektedir. Ameliyat sonrası süreç için de bu süreç ayrı önem taşımaktadır. Bu sebeple de bu süreçte uzman doktorun tüm görüş ve tavsiyelerine uyulmuş olmalıdır.

Meme Küçültme Ameliyatı Teknikleri Nelerdir?

Genel olarak bu ameliyatlarda birden fazla teknik bulunabilmektedir. Bu tekniklerin uzman doktora göre uygulanması kişiden kişiye göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Genel olarak bu ameliyatlarda uygulanan teknikler, memenin küçültülmesi ve şeklinin değiştirilmesi için uygulanmaktadır.

Bu tekniklerin arasında lejour yani lolipop izle meme küçültülmesi tekniği, test t izle meme küçültülmesi ve greft tekniği ile meme küçültülmesi işlemleri özellikle en popüler teknikler olarak ön plana çıkmaktadır. Tüm bu teknikler bu operasyonlarda en yaygın yöntemlerin içerisinde yer almaktadır.

Uzman doktor hastanın meme şekline, boyutuna ve meme yapısına göre bir teknik belirleyebilmektedir. Ayrıca bununla birlikte hastanın ameliyattan beklentileri ve istekleri de yöntemin seçilmesinde önemli bir noktayı oluşturmaktadır. Ameliyat öncesinde uzman doktor hastayı değerlendirerek en iyi yöntemi belirleyebilecektir.

1)Lejour (Lolipop İzle Meme Küçültme): Bu yöntemde özellikle meme başı çevresinde bir kesik uygulanmaktadır. Ayrıca hastanın meme altından da bir dikey kesik yapılmaktadır. Lejour yönteminde meme boyutunun küçültülmesi sağlanmaktadır. Ayrıca bununla beraber meme başı da yeniden konumlandırılabilmektedir.

Genel olarak lejour yöntemi, daha orta büyüklükteki memeler için kullanılan bir teknik olarak ön plana çıkmaktadır. Uzman doktor, hasta için en uygun yöntemi belirleyecektir ve eğer hastanın meme boyutları orta büyüklükteyse, lejour yöntemini tercih edebilmektedir.

2) Test T İzle Meme Küçültme Test T izi ile memenin küçültülmesi tekniği de memelerin küçültülmesini hedefleyen ameliyatlarda sıklıkla uygulanan bir tekniktir. Bununla birlikte bu ameliyatlarda estetik olarak en iyi sonuç veren bir yöntem olarak da görülebilmektedir.

Uzman doktor bu yöntemde hastanın meme başının altından itibaren dikey bir kesik yapmaktadır ve bu şekilde işlem devam etmektedir. Bununla birlikte meme başının konumu da bu ameliyat ile değiştirilebilmektedir. Bu anlamdan avantajlı ameliyatların arasında yer almaktadır.

3) Greft Tekniği ile Meme Küçültme

Greft tekniği özellikle memenin küçültülmesi için önemli bir yöntem ve teknik olarak görülebilmektedir. Greft tekniği ile gerçekleşen meme ameliyatlarında meme dokusunun bir kısmı çıkarılmaktadır. Çıkarılan meme dokusu ile daha küçük bir meme boyutunun oluşması hedeflenmektedir.

Ayrıca bu yöntemde, yani greft tekniği yönteminde meme başının doğal konumunu korumak için doku grefti kullanılmaktadır. Yöntemin ismi bu yüzden greft tekniğidir. Uzman doktor, hastanın durumuna ve meme yapısına göre bir teknik belirlerken greft tekniğini de tercih edebilmektedir.

Ameliyat Öncesinde Nasıl Hazırlık Yapılmalıdır?

Bu ameliyat öncesinde hazırlık durumu önemli aşamaların arasında yer almaktadır. Özellikle ameliyat öncesinde, uzman doktorun tavsiye ve önerilerine bağlı kalarak birtakım hazırlıklar yapılmalıdır. Bu hazırlıkların başında uzman doktor ile görüşmek yer almaktadır.

Uzman doktor ile ameliyat öncesinde görüşmek ve ameliyat planı hakkında konuşmak önemli hazırlık aşamalarından bir tanesidir. Bu aşamada uzman doktor hastaya ameliyat öncesinde yapılması gerekenleri belirtecektir. Uzman doktor hastadan ilaç kesimi, dikkatli beslenme, sigara ve alkol kullanımının kesilmesi gibi durumlara özen göstermesini isteyebilmektedir.

Bununla birlikte ameliyat öncesinde uzman doktorun da önerilerine bağlı kalarak ilaç kullanımlarının kesilmesi ya da azaltılması gerekebilmektedir. Ayrıca, bununla beraber ilaç ve sigara kullanımının kesilmesi de önemlidir. Beslenme, diyet ve egzersizlere de ameliyat öncesinde önem verilmelidir.

Ameliyatın başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için ve ameliyat sonrası iyileşme sürecinin kontrollü bir biçimde sürmesi için ameliyat öncesi hazırlıklar önemli bir durum oluşturmaktadır. Bu anlamda uzman doktor da hastaya bilgilendirmelerde bulunabilecektir.

Hastanın bu noktada yapması gereken, uzman doktorun öneri ve görüşlerine uymaktır. Uzman doktor, hastanın ameliyat öncesi, ameliyat sonrası ve iyileşme sürecini planlı bir şekilde yönetecektir ve bu yönetmede hastanın isteği ile tavsiyelere uyması önemlidir.

Meme Küçültme Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

İyileşme süreci meme küçültme ameliyatlarında en önemli süreçlerin içerisinde yer almaktadır. Bu süreç genel olarak her hastada farklılık gösterebilen süreçler olarak da görülmektedir. İyileşme süreçlerinde hastalarda çeşitli komplikasyon durumları görülebilmektedir.

Bu komplikasyon durumları arasında hastalar en sık ağrı, morluk ve şişlik durumları ile karşılaşabilmektedir fakat yine de bu durum da kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebilmektedir. Uzman doktor ameliyat sonrası hastaya tavsiye ve öneriler verecektir. Bu tavsiyelere uymak hastanın iyileşmesi açısından hayati önem taşımaktadır.

Özellikle bu durumda ameliyat bölgesinin temiz ve kuru tutulması, iyileşme sürecinde dikişlerin çıkarılması, ameliyat sonrasında kadınlar bir süre destekleyici sütyen kullanması gibi unsurlar iyileşme sürecinde büyük önem taşıyan faktörler olarak bilinmektedir.

Uzman doktor ile hasta, iyileşme sürecinde iletişim halinde olmalıdır ve herhangi bir sorunda hasta uzman doktora başvurmalıdır. Ayrıca, ameliyat geçiren hasta iyileşme sürecinde de sürekli olarak doktor kontrollerine katılım sağlamalıdır.

Meme Küçültme Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Bu ameliyatların avantajlarının yanı sıra dezavantajları da bulunabilmektedir. Genel olarak her estetik operasyonda bu durum böyledir. Genel olarak meme küçültme ameliyatlarının riskleri arasında komplikasyon durumlarının görülmesi yer almaktadır.

Komplikasyon durumlarının arasında enfeksiyon görülmesi önemli riskler arasında bulunmaktadır. Bununla birlikte yara, kanama, anestezi reaksiyonları, meme dokusunda hissizlik, süt üretimi sorunları gibi durumlar da bu estetik ameliyatın olası riskleri arasında yer almaktadır.

Uzman doktor, ameliyat gerçekleşmeden önce hastayı tüm bu durumlar ve riskler hakkında bilgilendirecektir. Ayrıca bilinmelidir ki bu riskler olası riskler olsa da her kişiden kişiye göre değişebilen durumları kapsamaktadır. Bu yüzden hastalar bu konuda deneyimli bir uzman doktora başvurarak ameliyat hakkında kapsamlı bilgi almalıdır.

Meme Küçültme Fiyatları 2024

Meme küçültme fiyatları 2024 Bu operasyonların fiyatları genel olarak değişkenlik gösteren bir durumu kapsamaktadır. Estetik ameliyatlar, çeşitli kliniklere bağlı olarak değişken fiyat skalalarında görülebilmektedir. Fiyatı etkileyen tek unsur da klinikler değildir.

Özellikle bu konuda seçilen kliniğin yanında uzman doktorun deneyimi, hastanın durumu, hastanın istek ve beklentileri, seçilen tedavi yöntemi gibi unsurlar da önemlidir. Tüm bu faktörler, bu ameliyatın fiyatını etkileyebilmektedir. Bu konuda da en iyi seçenek bir kliniğe başvurarak fiyat bilgisi almak olacaktır.

Sık Sorulan Sorular

Meme Küçültme Sonra İz Kalır Mı?

Bu ameliyatlardan sonra hastalarda iz kalabilmektedir. Yine de genellikle izler görünmeyen bölgelerdedir.

Meme Küçültme Sonra Çok Ağrı Olur Mu?

Meme estetiği ameliyatları çok ağrılı ameliyatlar değildir. Ağrı durumu kişiden kişiye göre de değişebilir.

Meme Küçültme Kansere Sebep Olur Mu?

Genellikle bu estetik operasyonlar kansere sebep olmaz. Bu yönden risksiz ameliyatlardır.

Meme Küçültme Ameliyatını Sgk Karşılar Mı?

Göğüs küçültme ameliyatlarını SGK karşılamamaktadır. Hasta kendi bütçesini ayırmalıdır.

Meme Küçültme Ameliyatı Kaç Yaşından İtibaren Yapılabilir?

Genel olarak bu ameliyatlar için ergenlik yaşının tamamlanması gerekmektedir. 18 yaş ve üzeri kişiler bu ameliyatı olabilmektedir.

Hangi Anestezi ile İşlem Yapılır?

Göğüs küçültme operasyonlarında genel anestezi uygulanmaktadır. Bu karar yine de uzman doktora bağlıdır.

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası Araba Ne Zaman Kullanabilirim?

Operasyon sonrasında araba kullanımı için 1 hafta gibi bir süreç beklenebilmektedir. Bu süreç de kişiden kişiye göre değişebilir.

Meme Küçültme Sonrası Dikiş Alınacak Mı?

Bu ameliyatlar sonrasında hastalara eriyen dikiş uygulanmaktadır. Bu yüzden de dikişlerin alınmasına gerek kalmayabilmektedir.

Meme Küçültme Sonrası İz Kalacak Mı?

Genel olarak bu ameliyatların sonrasında iz kalma durumu görülmez. Ameliyat izleri gizlenen bölgelerde görülebilir.

Seyahat Ne Zaman Yapabiliriz?

Seyahat durumu ameliyatlardan 1 hafta sonra gerçekleştirilebilir. Hastanın iyileşme sürecine bağlı bir durumdur.

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası Emzirebilir Miyim?

Meme estetiği ameliyatı sonrasında emzirilebilmektedir. Bu konu hakkında bir uzman doktora da başvurulabilir.

Ameliyat Sonrası His Kaybı Olur Mu?

Genellikle bu ameliyatlar riski az ameliyatlardır. Yine de bazı durumlarda his kaybı durumları yaşanabilir.

Meme Küçültme Ameliyatının Meme Kanserine Etkisi Var Mıdır?

Meme kanserine etkisi bulunan bir ameliyat değildir. Genellikle risksiz ameliyatlar olarak görülmektedir.

Ameliyat Sonrası Korse Kullanacak Mıyım?

Ameliyat sonrası korse kullanımı durumu uzman doktorun tavsiyesine bağlı olarak değişebilir. Destekleyici sütyen kullanımı çoğunlukla önerilmektedir.

Meme Küçültme Sonrası Ultrason ve Mamografi Çektirebilir Miyim?

Memenin küçültülme operasyonu sonrasında ultrason ve mamografi çektirilebilir. Bu ameliyat bu konuda bir engel yaratmamaktadır.

Memelerimi Küçültmek Ameliyatı Sonrası Dekoltem Daha Dolgun Olur Mu?

Memelerin şekillendirilmesi de bu ameliyat ile mümkün olabilmektedir. Bu yüzden dekolteler kadınlarda daha dolgun da olabilmektedir.

Meme Küçültme Sonrası Doğum Yaparsam Göğüslerim Eski Haline Gelir Mi?

Doğum ve gebelik durumu memeleri etkileyen bir durumdur. Bu yüzden eski haline gelme olasılığı da bulunabilmektedir.

Meme Küçültme Sonrası Cinsel Hayata Dönüş

Bu estetik operasyonlardan sonra cinsel hayata dönüş önemlidir. Genellikle ameliyat sonrası 1 hafta beklenmelidir.

Ne Zaman Kontrol İçin Gelmeliyim?

Ameliyat sonrası kontroller önemlidir. Bu yüzden uzman doktorun önerisine göre kontrollere katılım sağlanmalıdır.

İzsiz Meme Küçültme Operasyonu

İzsiz estetik yöntemleri de bulunabilmektedir. Bu operasyonlar da deneyimli doktorlar tarafından gerçekleştirilmektedir.

Göğüs Küçültme ve Toparlama Aynı Anda Yapılabilir Mi?

Göğüsün küçültme işlemi ve göğsün toparlanması aynı anda gerçekleştirilebilmektedir. Uzman doktorun ve hastanın durumuna göre aynı anda bu işlemler yapılabilir.

Ameliyat Sonrası Ne Kadar Zamanda Günlük İşlerime Dönebilirim?

Ameliyat sonrasında genellikle 1 hafta sonra günlük işlere dönülebilmektedir. Bu durum da hastanın iyileşme sürecine bağlıdır.

Ameliyat İçin Doktor Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyim?

Seçilen uzman doktorun deneyimli olması dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Ameliyat Sonrası Tekrar Büyüme ve Sarkma Yaşar Mıyım?

Ameliyat sonrasında tekrar memelerde büyüme ve sarkma durumlarının görülmesi düşük bir ihtimaldir.

Kimler Bu Ameliyatı Yaptırabilir?

Memelerinin büyüklüğünden rahatsız olan kadınlar ve ameliyata uygun olan kadınlar bu ameliyatı yaptırabilmektedir.

Ameliyat Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Ameliyat fiyatları seçilen kliniğe, uzman doktorun deneyimine ve hastanın durumuna göre belirlenebilmektedir.

Ameliyatsız Meme Küçültme Mümkün Mü?

Ameliyatsız meme küçültme işlemleri pek de mümkün görünmeyen bir durumdur.