Saç Ekimi Fiyatları 2021 | Salih Onur Basat

  SiziArayalım

  Saç Ekimi

  Choi Kalem Yöntemi İle Saç Ekimi

  Saç Ekimi; Choi kalem yöntemi ile yapılan saç ekimleri daha başarılı sonuçlar vermesinden ve hızlı iyileşme sağlamasından dolayı kısa zamanda hastalar tarafından en çok tercih edilen saç ekimi yöntemi olmuştur.

  DHI Saç Ekiminin Adımları

  Greft Alımı

  FUE yöntemi, greftlerin milimetrik çaptaki, uçları keskin boru şeklindeki “micro-punch” denilen uçlarla hazırlanarak, tek tek alınması prensibine dayanmaktadır.

  Micro-punch’ın boru şeklindeki keskin uçları saç köklerini içeren foliküllerin etrafında 0,6 mm – 0,8 mm çapında dairesel kesiler meydana getirmektedir. Bu şekilde kısa sürede yerinden çıkarılmaya hazır hale gelen saç kökleri micropen-set yardımıyla rahatça toplanabilmektedir.

  Saç Köklerinin Ekimi

  FUE yöntemi, greftlerin milimetrik çaptaki, uçları keskin boru şeklindeki “micro-punch” denilen uçlarla hazırlanarak, tek tek alınması prensibine dayanmaktadır.

  Micro-punch’ın boru şeklindeki keskin uçları saç köklerini içeren foliküllerin etrafında 0,6 mm – 0,8 mm çapında dairesel kesiler meydana getirmektedir. Bu şekilde kısa sürede yerinden çıkarılmaya hazır hale gelen saç kökleri micropen-set yardımıyla rahatça toplanabilmektedir.

  CHOI Kalem Saç Ekim Adımları

  Choi kalem ile saç ekimi yöntemini 3 adımda kısaca size açıklamaya çalışırsak.
  1.İlk Muayene ve Karar
  2.Kök Alımı ve Nakil
  3.Uygulama Sonrası Bakım

  Bu basit 3 adımda yeni görünümüze kavuşacaksınız. Kesi yapılmadan, dikişsiz uygulanan bu yöntemin detaylarını, aşağıda inceleyebilirsiniz.

  CHOI Kalem İLE Saç Ekiminin Avantajları

  Kesi ve Dikiş Yok

  Diğer saç ekim yöntemlerinden farklı olarak choi kalem yönteminde herhangi bir kesi işlemi yapılmaz. Özel kalemler ile saç kökleri toplanarak ekim yapılacak bölgeye nakledilir. Kesi yapılmadığı için dikişe ihtiyaç duyulmaz ve donör alınan bölge hızlı bir şekilde iyileşir.

  Maksimum Greft Ekimi – 8000 Greft’e kadar

  İlk Muayenede ekim yapılacak ve donör alınacak bölge incelenir. Bunun sonucunda en verimli olacak şekilde alınabilecek saç greft sayısı belirlenir.

  Saçınızın sıklığına göre greft nakil adeti değişmektedir.

  2000 – 3000 greft’ten başlayarak 7000 ve 8000 Greft’e kadar çıkabilir.

  Hızlı İyileşme

  Choi Kalem Uygulaması diğer klasik yöntemlere göre iyileşme süreci çok daha kısa süren bir yöntemdir.

  3 – 4 Gün içinde iyileşme görülür ve pansumana ihtiyaç duyulmadan normal hayatınıza devam edebilirsiniz.

  Sonuç

  Yapılan Saç ekimi tamamen kalıcıdır. Seyrek saç olan veya hiç saç olmayan bölge tamamen kapatılır.

  Uygulama sonrasında hemen taburcu olursunuz ve normal hayatınıza devam edebilirsiniz.

  Toplam pansumanlı iyileşme süreci 3 – 4 gün içerisinde son bumaktadır.

  Saç Ekimi Uygulama Sonrası Bakım

  Saç Ekiminden 3 gün sonra ilk saç yıkaması, hastanemizde gözetim altında yapılır.

  İlk yıkamadan sonraki temizleme ve bakım için tüm orijinal saç bakım ürünleri ücretsiz olarak verilir.

  Doğal Sonuç

  Greftler uygulama yapılan bölgeye tek seferde ve zahmetsiz şekilde choi kalemler ile ekilir.

  Uygulanan bölgede iyileşme sonucunda herhangi bir nakil izi kalmaz.

  Hiç bir saç hücresi zarar görmez. Ekilen saç doğal uzama yönüne göre ekilir bu şekilde saçlar çok daha doğal görünür.

  Choi kalem yöntemi ile saç ekimi uzmanlık ve deneyim gerektiren bir uygulamadır.

  Saç ekimi öncesi hasta değerlendirilmesi nasıl yapılır?

  Saç ekimi öncesine hastalar saç dökülme derecelerine ve saçsız alanlarının genişliğine göre değerlendirilir. Hastaların donör alandaki saç köklerinin yoğunluğu hesaplanır ve alınabilecek kök sayısı belirlenir. Belirlenen kök sayısının yoğunluğu ortaya konduktan sonra ekim alanına ekilecek kök sayıları netleştirilir.

  Saç ekimi hangi aşamalardan meydana gelir?

  Saç ekim süreci iki aşamadan oluşur. İlk aşamada lokal anestezi sonrası saç greftleri donör alandan toplanmaya başlanır. Bu işlem alınacak kök sayısına göre değişmekle birlikte yaklaşık 3 saat kadar sürer. Bu işlem sonrasında hasta dinlenirken, kökler yoğunluklarına göre sınıflanır. Saç ekiminin ikinci aşamasında ise alınan kökler DHI (Direct Hair Implantation) yönteminde kalemler yardımı ile ekilir. Ekim aşaması yaklaşık 3-4 saat kadar sürer. Toplam ekim süresi ise yaklaşık 7-8 kadardır.

  DHI yönteminin avantajları nelerdir?

  DHI (Choi pen) yönteminde saç greftleri kalem yardımıyla ekilir. Bu sayede FUE yöntemindeki gibi kanal açmaya gerek kalmaz ve kafa derisi hasar görmez. Kanal açılmasına gerek kalmadığı için daha sık ekim yapılabilir. Kafa derisi hasar görmediği için şişlik daha az olu ve daha hızlı iyileşme meydana gelir.

  Saç ekimi öncesi hastaların dikkat etmesi gerekenler nelerdir?

  Sigara içen hastalarımıza sigara kullanımını ekimden 4 hafta önce bırakmalarını ve ekim sonrasındaki 4 hafta boyunca sigara içmemelerini tavsiye ediyoruz. Saç ekiminden önce alkol alan hastalarda ekim sırasında daha fazla kanama olduğu için hastalarımıza saç ekiminden önceki 2 gün alkol almamalarını öneriyoruz.

  Saç ekimi genel anestezi altında yapılabilir mi?

  Saç ekimi uzun bir işlem olduğu için lokal anestezi altında yapılır. Hastaların lokal anestezi ile yapılabilecek bir işlem için uzun süre genel anestezi alması istenen bir durum değildir. Lokal anestezi ile beraber yapılan sedasyon işlemi sayesinde hastalar hem daha az ağrı hisseder ve daha konforlu bir ekim süreci geçirebilirler.

  Saç ekiminden sonra şişlik olur mu?

  Dhı ( choi kalem) yönteminde hastaların kafalarında ve yüzlerinde çok fazla şişlik meydana gelmez. Bu nedenle hastaların alın bandı kullanımına gerek kalmaz.

  Saç ekimi sonrası ağrı olur mu?

  Yapılan işlem cerrahi bir müdehale olduğu için az da olsa ağrı meydana gelir. Bu ağrı oral ağrı kesicilerle giderilebilir.

  Saç ekimi sonrası ekilen saç köklerinin temizliği ve bakımı nasıl yapılır?

  Saç ekiminden 2 gün sonra hastalar saç yıkamasına alınır. Bu işlem sırasında köpük ve şampuanla hastaların saçları yıkanırken, yıkama işleminin nasıl yapılacağı ile ilgili hastalara bilgi verilir.

  Saç ekiminden sonra koruyucu şapka kullanılmalı mıdır?

  Saç ekimi sonrasında şapka kullanımı saç köklerinde sürtünmeye bağlı kayıplara neden olabileceği için günümüzde tavsiye edilmemektedir.

  Saç ekiminde ekilen kökler dökülür mü?

  Ekilen greftler ekim sonrasında yavaş yavaş dökülmeye başlar. Bu dökülme 3 aya kadar devam edebilir. 3. aydan itibaren ekilen saç kökleri tekrar çıkmaya başlar. Ekimden 6 ay sonra ekilen greftlerin %60’ı çıkar. Ekilen bütün saç greftlerinin çıkması ise 1 yılı bulabilir.

  Saç ekiminden ne kadar sonra tekrar ekim yapılabilir?

  Yapılan ilk saç ekiminden 1 yıl sonra tekrar ekim yapılabilir.

  Saç ekimi sonrası saçların daha güçlü çıkması için yapılabilecek ek tedaviler nelerdir?

  Ekim esnasında ve ekim sonrasıda Prp kullanımı saç greftlerinin sağ kalımına ve saçların daha gür çıkmasına katkısı olduğu bilinmektedir. Bunun yanında saç ekimi sonrasında ilk hafta boyunca ozon tedavisi yapılması saç ekimi sonuçlarını olumlu yönde etkilemektedir.

  Saç ekimi sonrası hastalar ne zaman normal hayatlarına dönebilirler?

  Hastalar saç ekimden 7 gün sonra normal hayatlarına dönebilirler.

  Saç ekiminden ne kadar sonra spor yapmaya başlanabilir?

  Terlemenin saç ekim yapılan saç köklerine hasar verdiği bilinmektedir. Bu nedenle saç ekiminden yaklaşık 4 hafta sonra hastalara spora başlamlarını öneriyoruz.

  Saç Ekimi Fiyatları 2021

  Saç ekimi fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

  Randevu Formu Op. Dr. Salih Onur Basat ile hemen iletişime geçip randevunuzu oluşturabilirsiniz...