Göz Altı Dolgusu Fiyatları 2021 | Salih Onur Basat

  SiziArayalım

  Göz Altı Dolgusu

  Göz Altı Dolgusu; Göz altı bölgesinde zamanla beraber bazı değişimler gözlenir. Bunların en belirgin olanı zamana ve yorgunluğa bağlı olarak göz altı torbalarının oluşumu ve bu torbaların hemen altında oluşan derin izlerdir. Göz altı dolgusu oluşmuş olan derin çizgi ve çukurları kamüfle ederek yorgun görüntünün önüne geçer.

  Göz altı dolgusunun diğer dolgulardan farkı nelerdir?

  Yüze uygulanan bütün dolgular hyalüronik asit içerikli olup, vücut tarafından belirli bir sürede emilirler. İdeal bir dolgunun vücut tarafından sorunsuz bir şekilde eritilmesi ve dolgu ömrünün en fazla bir yıl olması beklenir.

  Uygulanacak bölgeye bağlı olarak dolgu içerisindeki hyalüronik asitin molekül büyüklüğü değişiklik gösterir. Göz altı derisi yüzün diğer bölgelerine oranla daha ince olduğu için, göz altı dolgusu molekül büyüklüğü yüzün diğer bölgelerine uygulanacak dolgulardan daha küçük olmalıdır. Bu sayede göz altında pürüzsüz bir görünüm sağlanabilir.

  Göz altı dolgusu nasıl uygulanır?

  Göz altında damar yoğunluğu oldukça fazladır. Bu nedenle göz altına dolgu uygulaması yapılırken daha dikkatli olunmalıdır. Biz kendi klinik uygulamamızda göz alt dolgusunun künt uçlu kanül ile yapmayı tercih ediyoruz.

  Bu sayede hem göz altındaki ince damarlara hasar vermemiş, hem de kanül sayesinde fazla enjeksiyona gerek kalmadan dolgunun göz altına homojen şekilde yayılmasının sağlayabiliyoruz. Dolgu uygulaması önceside kanülün gireceği bölgeyi yüksek lokal anestezi özelliği olan kremler ile uyuşturup, hastamızı uygulama esnasında en az ağrıyı duymasını sağlamaya çalışıyoruz.

  Göz altı dolgusu ne kadar yapılmalıdır?

  Göz altına yapılacak dolgu miktarı hastadan hastaya değişmektedir. Hastalarımızın çoğunda 1 cc dolgu yeterli olmaktadır. Göz altı torbaları çok belirgin ve yüksek miktarda dolgu gerektiren hastalarda bu bölgelere yüksek hacimli dolgu yapmak doğru değildir. Bu tarz hastalarımızda alt göz kapağı ameliyatı daha doğru bir tedavi yöntemi olarak öne çıkmaktadır.

  Göz altı dolgusunun kalıcılığı ne kadardır?

  Göz altı dolgusunun kalıcılığı ortalama bir yıldır. Bir yılın sonunda göz altına yapılmış olan dolgunun tamamına yakınını vücut tarafından emilmiş olması beklenir.

  Göz altı dolgusu yaptırdıktan sonra nelere dikkat etmek gerekir?

  Dolgu uygulaması kanül ile yapıldığı için göz altında fazlaca bir şişlik ya da morluk gözlenmedi beklenmez. Yine kanül ile yapılan uygulamalar sonunda dolgu materyali göz altına homojen bir şekilde yayılır. Hastalarımızın dolgu yapıldıktan sonraki ilk gün içinde göz altına hafifçe masaj yapması önerilir. Bu sayede göz altı daha pürüzsüz bir görünüme kavuşur.

  Dolgu yapıldıktan sonra hemen işime dönebilir miyim?

  Göz altı dolgu uygulaması lokal anestezi altında ve kanül ile uygulandığı için hastalarımız uygulama sonrasında yüzlerinde şişlik ya da morluk olmadan işlerine dönebilirler.

  En iyi göz altı dolgusu markası nedir?

  Günümüzde göz altına uygulanabilir kalınlıkta iki dolgu markası bulunmaktadır. Bunlar Juvederm Volbella ve Teoxane Redensity 2 dir. Her iki dolgunun da kalıcılık süresi 1 yıldır.

  Göz altı ışık dolgusu nedir?

  Göz altı ışık dolgusu Teoxane Redensity 2’nin hastalar arasında yaygın olarak bilinen ismidir. Işık dolgusu denmesinin nedeni içinde bulunan metal iyonları sayesinde göz altına yaklaşık 2-3 hafta süren bir parlaklık vermesidir.

  Göz Altı Dolgusu Fiyatları 2021

  Göz altı dolgusu fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

  Randevu Formu Op. Dr. Salih Onur Basat ile hemen iletişime geçip randevunuzu oluşturabilirsiniz...