Elmacık Kemiği Dolgusu Fiyatları 2021 | Salih Onur Basat

  SiziArayalım

  Elmacık Kemiği Dolgusu

  Elmacık Kemiği Dolgusu; Elmacık kemiği yanağı en belirgin bölgesidir. Bu bölgenin belirgin olması genç görünüm sağlarken, bu bölgede meydana gelen hacim kaybı yüze yorgun bir ifade verir. Bu nedenle elmacık kemiği üzerine dolgu yaptırmak isteyen hasta sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

  Elmacık kemiği üzerine neden dolgu yaptırma ihtiyacı oluyor?

  Çocukluk ve gençlik dönemlerinde elmacık kemiği üzerindeki doku miktarı fazladır ve bu insan yüzüne gençlik ve tazelik kazandırır. Yaşlanma ve yer çekimi etkisi ile bu bölgedeki yumuşak dokular aşağıya doğru sarkmaya başlar. Bu sarkma hem elmacık kemiği bölgesindeki hacim azalmasına hem de nazolabial bölgedeki çizginin derinleşmesine neden olur.

  Elmacık kemiği üzerine yapılan dolgunun yüzün diğer bölgelerine yapılan dolgunlardan farkı var mıdır?

  Elmacık kemiği üzerine yapılan dolgularda yüzün diğer bölgelerine yapılan dolgular gibi hyalüronik asit içermektedir. Bu bölgeye yapılan dolgunun diğer bölgelerden farkı, kemik üzerine yapılıyor olmasıdır. Bu nedenle bu bölgeye yapılan dolgular daha büyük molekül hacmine sahip hacim verici etkide olmaları gerekir.

  Elmacık kemiğine dolgu yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Elmacık kemiği yüz kemikleri arasında orta büyüklükte bir kemiktir ve en belirgin bölgesi kemiğin en dış kısmındadır. Bu bölgeye dolgu yaparken en az 3 noktadan dolgunun yapılması önerilir . Bu noktalar göz kenarından göz altına doğru sıralanır. Göz kenarındaki noktaya en fazla miktarda dolgu yapılırken orta hatta gelindikçe dolgu miktarı azaltılarak enjeksiyona devam edilir. Burda dikkat edilmesi gereken nokta mutlaka dolgu enjeksiyonunun kemik üzerine yapılmasıdır.

  Elmacık kemiği dolgusu yüzde başka hangi dolgular ile birlikte yapılabilir?

  Elmacık kemiği dolgusu anatomik yakınlığı bakımından göz alt bölgesine yapılacak dolgular ile birlikte yapılabilir. Hem göz altına hem de elmacık kemiği üzerine dolgu yapıldığı zaman , göz altı bölgesi ile yanak bölgesi geçişi daha güzel olmaktadır.

  Bu sayede göz altı torbaları kamüfle edilirken elmacık kemiğini de dolgu ile belirgin hale getirdiğimizde, yanak göz altı geçişi estetik olarak daha pürüzsüz olmaktadır.  Elmacık kemiğine dolgu uygulamasının beraber uygulanabileceği diğer alan nazolabial bölgedir.

  Elmacık kemiğine yapılan dolgu ile yanak bölgesi yukarıya doğru kaldırılır. Bu sayede nazolabial bölgedeki çizgilerin derinliği azaltılabilir. Böylelikle nazolabial bölgede daha az dolgu ihtiyacı olur.

  Elmacık kemiğine üzerine yapılacak dolgu miktarı ne kadar olmalıdır?

  Hastadan hastaya değişmekle birlikte genelde elmacık kemiği için 1-2 cc dolgu yeterli olur.

  Elmacık kemiğini belirginleştirmek için dolgu dışındaki seçenekler nelerdir?

  Elmacık kemiğini belirginleştirmek içim dolgu dışında iki seçenek daha bulunmaktadır. Bunlar yağ enjeksiyonu ve implanttır. Elmacık kemiği implantı alt göz kapağından yada ağız içinden girilerek genel anestezi altında yapılan bir ameliyattır. Elmacık kemiği üzerine yapılan yağ enjeksiyonları ise en az 2 seans enjeksiyondan sonra kalıcı bir hacme kavuşurlar.

  Elmacık Kemiği Dolgusu Fiyatları 2021

  Elmacık kemiği dolgusu fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

  Randevu Formu Op. Dr. Salih Onur Basat ile hemen iletişime geçip randevunuzu oluşturabilirsiniz...