Bize Ulaşın Whatsapp

Burun Estetiği Ameliyatı (Rinoplasti) Nedir?

Burun Estetiği; Günümüzde popüler estetik ameliyatları arasında burun estetiği de bulunmaktadır. Rinoplasti olarak da bilinen bu estetik, burnun görünümünü ve yapısını düzeltmek amacıyla uygulanan birtakım cerrahi işlemleri içermektedir.

Burunda var olan estetik sorunları ya da sağlık sorunlarını düzeltmek amacıyla burun estetiği işlemi sıklıkla uygulanabilmektedir. Burunda yer alan şekil bozuklukları, insanlarda hoş olmayan görünümler yaratabilmektedir. Bu yüzden de çoğu insan, rinoplasti işlemlerine başvurmaktadır.

Bu ameliyatlarda burnun şeklini, boyutunu ve görünümünü değiştirmek mümkündür. Yüz ile burun orantısı dış görünüş açısından önemli bir durumdur ve rinoplasti ameliyatları da bunu mümkün kılabilmektedir.

Burun estetiği ameliyatlarında burun ucu kaldırma işlemleri de yapılabilmektedir ve bu ameliyatlar sadece görünüm açısından yapılmaz. Burunda çeşitli sorunlar sebebiyle burun estetiği işlemleri burunda solunum problemleri gibi sağlık sorunlarını gidermek için de uygulanabilmektedir.

İnsanlar, çeşitli estetik kaygılar sebebi ile burun şekillerini değiştirmek isteyebilirler. Bu sebeple de bu estetik işlemleri, insanların önüne bir çözüm olarak çıkabilmektedir. Burun şekli ve burun boyutu, dış görünümde önemli bir nokta olduğundan, burun estetiği ameliyatı da bu anlamda insanlar için önemli estetik işlemlerin başında gelmektedir.

Bu ameliyatlar bir uzman doktor tarafından gerçekleştirilen işlemlerdir ve bu işlemlerde genel anestezi altında cerrahi unsurlar uygulanmaktadır. Uzman doktor hastadan istek ve beklentilerini almakta ve bununla birlikte ameliyat işlemini buna göre gerçekleştirmektedir. Burun estetiği ameliyatlarında burun kıkırdağı ve kemik dokuları üzerinde işlem yapılabilmektedir.

Ameliyat öncesi ve sonrası süreç önemli bir durumdur. Genel olarak hastalar, birkaç gün boyunca şişlik ve morluk komplikasyonlarıyla karşılaşabilmektedirler fakat ameliyat sonrasında bu durum geçici bir süreç olarak görülmektedir. Burun estetiği ameliyatlarında iyileşme süreci birkaç hafta ile birkaç ay aralığında sürebilmektedir.

Burun Estetiği Ameliyatı – Rinoplasti Neden Yapılır?

Rinoplasti genel olarak burun şeklini düzeltmek isteyenlere uygulanan bir ameliyat olarak ön plana çıkmaktadır. Bunun haricinde de genel olarak burun estetiği ameliyatı çeşitli sebeplerle uygulanabilmektedir. Kişilerin bireysel tercihlerine bağlı olarak bu estetik, belirli unsurlarla uygulanmaktadır.

Genellikle burun şeklini beğenmeyen insanlar için burun estetiği işlemi önemli bir cerrahi işlem olarak görülmektedir. Burun şekli bozuklukları, burun ile ilgili estetik rahatsızlıklar, burunda eğrilik ve çıkıntılık durumu, burun ucu şeklinin bozuk olması gibi durumlar insanları rahatsız edebilmektedir. Bu yüzden de çoğu insan burun estetiği işlemine başvurmaktadır.

Ayrıca bununla beraber burun estetiği işlemleri, burunda meydana gelen çeşitli sağlık problemlerinin tedavisinde de önemli bir işlemdir. Bu sağlık problemleri arasında burun septumu eğriliği, nefes alma problemleri, burun etlerinde büyüme, burun tıkanıklığı gibi sorunlar da yer alabilmektedir.

Tüm bu sebeplerden dolayı rinoplasti birçok durumda uygulanan bir ameliyat olarak ön plana çıkar. Burun estetiği ameliyatı tüm bu sorunların giderilmesinde önemli bir estetik işlemidir.

Her bireye kişisel olarak uygulanabilen bu estetik işlemlerinde uzman doktor genel olarak hastanın ameliyattan istek ve beklentilerini göz önüne almaktadır. Bu durumlar ile birlikte uzman doktor, ameliyatı tüm bu durumlara göre planlamaktadır.

Uzman doktor hastanın istek ve ihtiyaçlarına göre burun estetiği işlemini uygular ve bu durumda uzman doktor, rinoplasti işlemlerinde sağlık durumlarını da göz önüne almaktadır.

Burun Yapısı Nedir?

İnsan yüzünde burun, önemli bir organ olarak görülmektedir. Özellikle solunum yolu ile koku alma fonksiyonlarını sağlayan burun, estetik açıdan da insan yüzünde önemli görünümü sağlamaktadır. Karmaşık ve çeşitli bileşenlere sahip olan burun, insanlarda en önemli organların başında gelmektedir.

Burun yapısı da insan yüzünde yüze göre şekil görünümünün önemli parçası olmasının yanı sıra, burun kafatasının bir parçası olan burun kemikleri tarafından desteklenmektedir. Bu kemikler de burun sırtını ve burun köprüsünü oluşturmaktadır. Kıkırdak dokusunun etkisi altında olan burun ucu da önemlidir.

Burun ucu, özellikle burun estetiği ameliyatlarında en sık işlem uygulanan alanlardan bir tanesi olarak görülmektedir. Burun ucu da dış görünümde önemli bir unsur olarak görülmektedir ve insanların dış görünüşünü etkileyebilmektedir. Bu yüzden burun ucunda estetik sorunu yaşayan kişiler sıklıkla bu ameliyatı tercih edebilmektedir.

Burun yapısı da kişiden kişiye göre farklılık gösteren bir unsuru içerisinde barındırmaktadır. Her insanda burun şekli farklı olduğu gibi burun yapısı ve burun görünümü de farklıdır. Bu durum genel olarak genetik faktörler ile ortaya çıkan bir durumdur. Ayrıca bunun yanında travma, yaşlanma, burunda sorunlar ve doğuştan gelen problemler de burun yapısında önemli rol oynamaktadır.

Rinoplasti işlemleri de bu sorunlara bir çözüm olarak ön plana çıkmaktadır. İnsanlar, burnundaki estetik ya da sağlık sorunları sebebiyle burun estetiği ameliyatlarına başvurmaktadır. Bu ameliyatları uzman doktorlar gerçekleştirmektedir ve bu yüzden estetik ameliyatlarında deneyimli bir uzman doktor da önemli bir unsurdur.

Estetik Burun Ameliyatı Neden Zordur?

Rinoplasti ameliyatları genel olarak, tıbbi olarak zorlu ameliyatlar olarak da bilinmektedir. Bu estetik ameliyatları burnun şeklinin görünümünün iyileştirilmesinde önemli rol oynarken, burun insan vücudunda bir organ olarak işlem yapması zor bölgelerin arasında yer almaktadır.

Estetik burun ameliyatlarının zor olmasının sebebi, burun yapısının karmaşık bir yapıda olmasıdır. Burun; kemik, kıkırdak ve yumuşak dokulardan oluşan bir yapıdır ve bu sebeple burun estetiği ameliyatları da zorlu olabilmektedir.

Ayrıca, her bireyin burun yapısının farklı olması da bu ameliyatın zorluğunu artıran bir durum olarak ön plana çıkmaktadır. Uzman doktor, her bireye bu yüzden farklı bir biçimde yaklaşmaktadır ve her bireye özel uygulamalarda da bulunabilmektedir. Burun estetiği ameliyatı öncesinde uzman doktor, kişiden kişiye farklılık gösteren detaylı değerlendirmeler ve ameliyat planları yapmaktadır.

Estetik bir operasyon olarak burun estetiği ameliyatları, estetik sonuçların ortaya çıktığı bir ameliyat olmasıyla zorlu bir operasyon içeriğini içermektedir. Burun, insanlar için önemli bir organ olduğundan, ameliyat süreci de dikkat ile yürütülmelidir. Burun yüzün merkezinde ve dikkat çekici bir noktada bulunduğundan, bu ameliyatlar genellikle hata kabul etmemektedir.

Herhangi bir hatada estetik sonuçlar hem doktorun hem de hastanın istemediği şekle girebilmektedir. Bu yüzden de bu burun estetiği ameliyatlarında genel olarak hata payı bulunmamaktadır. Burun ameliyatlarında bu durum da operasyonu zorlaştıran unsurların arasında yer almaktadır.

Rinoplasti ameliyatlarının, yani burun estetiği işlemlerinin zorlukları tüm bu unsurlardan dolayı ortaya çıkmaktadır ve bu ameliyattan sonraki iyileşme süreci de diğer operasyonlara nazaran daha zorludur. Hastalarda ameliyat sonrasında çeşitli komplikasyonlar ortaya çıkabilmektedir. Bu komplikasyonlar her hastada farklı görülebilmektedir.

Her hastada farklı komplikasyonlar gözükebilse de ameliyat sonrası komplikasyonlar arasında en sık görülen durumlar şişlik ve morluk durumlarıdır. Bu yüzden de bu ameliyatlarda iyileşme süreci de aylar sürebilmektedir. Burun estetiği ameliyatları bu açıdan her aşamada zorlu ameliyatlar olarak bilinmektedir.

Burun estetiği ameliyatlarının zorluklarını en aza indirmek için uzman doktorun iyi bir ameliyat planlaması yapması önemlidir. Bunun yanında hastanın da uzman doktorun öneri ve tavsiyelerine uyması, bu aşamada çok önemli bir rol oynamaktadır. Tüm bu unsurlar ameliyatın zorluğunu minimum seviyelere indirebilmektedir.

Ayrıca hasta, ameliyat sonraki süreçte de uzman doktor ile iletişim halinde kalmalı ve kontrollere düzenli olarak gitmelidir.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Genellikle rinoplasti uygulamaları, farklı sebeplerden dolayı burnunda estetik sorunlar yaşayan, burnunda sağlık sorunları yaşayan kişilere uygulanabilen operasyonları içermektedir. Bununla birlikte burun estetiği ameliyatını en sık tercih eden kişiler estetik kaygılar yaşayan kişilerdir.

Burun ameliyatlarını en sık tercih eden kişilerin arasında estetik kaygılar yaşayan kişilerin yanı sıra burun fonksiyonlarında sorunlar yaşayan kişiler, travma sonucu sonrası burunda oluşan deforme sorunları yaşayan kişiler ve doğuştan gelen burun anormalleri yaşayan kişiler bulunmaktadır.

Doğal olarak sahip olunan burun şeklinden bazı insanlar memnun olmayabilmektedir ve burun şeklini, burun yapısını ve burun boyutunu beğenmeyebilmektedir. Bu aşamada da burun estetiği ameliyatı önemli rol oynamaktadır. Burnun şeklini, görünümünü ve yapısını değiştirebilmeyi amaçlayan burun ameliyatları da bu anlamda bu kişilere yardımcı olabilmektedir.

Estetik kaygıların haricinde bu operasyonlar, burun fonksiyonlarında sorun yaşayan kişiler için de bir çözüm olarak ortaya çıkmaktadır. Burun etleri sorunları, solunum fonksiyonunda sorunlar ve burun kemiklerinde sorunlar yaşayan kişiler bu ameliyatı sıklıkla tercih etmektedirler.

Herhangi bir kaza ya da bir travma sonucunda burnunda şekil bozukluğu sorunları yaşayan kişiler de bu ameliyatı sıklıkla tercih edebilmektedir ve burun estetiği ameliyatı bu konuda yardımcı olabilmektedir. Bununla birlikte, doğuştan gelen burun sorunları ve deformiteleri de burun estetik operasyonları için bir sebep olabilmektedir.

Bu yüzden bu ameliyatı olmak isteyen kişiler özellikle alanında uzman bir doktor ile kesinlikle görüşmelidir.

Burun Estetiği Kaç Yaşında Yapılır?

Genel olarak burun estetiği ameliyatları burun yapısının tamamen geliştiği dönemden sonra yapılmaktadır. Bununla birlikte bu durum da kişiden kişiye göre değişkenlik gösteren bir durum olarak görülmektedir Genellikle bu ameliyat kadınlarda 16 ile 18 yaş arasında yapılabilir ameliyatlar olarak ön plana çıkmaktadır.

Erkeklerde ise bu yaş sınırı daha yüksek olabilmektedir çünkü burun gelişimi ergenlik dönemi sonrasında tam olarak tamamlanmaktadır. Kemik ve kıkırdak dokuları ergenlik döneminden sonra yerine oturmaktadır. Bu yüzden bu ameliyatlar için genel olarak ergenlik yaşının geçtiği dönem uygun yaş aralığıdır.

Yine de tüm bu durumlar kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir ve bu konuda en uygun değerlendirmeyi bir uzman doktor yapacaktır. Çünkü bazı özel durumlar olabilmektedir ve bu özel durumlarda buruna acil bir müdahale yapılması da gerekebilmektedir.

Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Rinoplasti ameliyatları genel olarak birtakım süreçleri içermektedir. Bu süreçler de genellikle, cerrahi operasyonları içeren süreçlerdir. Diğer estetik operasyonlara nazaran burun ameliyatları daha zor estetik sürecini içermektedir.

Ameliyat sürecinde ameliyat öncesi, hastaya genel anestezi uygulaması uygulanmaktadır. Hastanın bilinçli olmaması ve ağrı hissetmemesi için, anestezi uygulaması gerekmektedir. Bununla birlikte anestezi işleminden sonra uzman doktor, hastanın burnunda operasyon uygulanacak bölgelere kesiler yapmaktadır. Bu kesiler ise görünür izlerin oluşmasını engellemek içindir.

Uzman doktor hastanın üzerinde kesiler yapmasının ardından burun yapısını düzeltmek için burun kıkırdakları üzerinde çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışmalar ise burunda şekil bozukluklarını ve burun ucu şekillerini düzeltmek için yapılmaktadır ve bu aşamada burun kemik ve kıkırdakları yeniden şekillendirilebilmektedir.

Tüm bu işlemlerin ardından uzman doktor, hastanın burnunun içerisine tamponlar yerleştirmektedir. Bu tamponlar ise kanamayı kontrol altına almak için uygulanmaktadır. Ayrıca dikişlerin kapatılmasıyla birlikte ameliyat süreci tamamlanmış olur.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?

Rinoplasti ameliyatları içerisinde farklı uygulama çeşitlerini de barındırabilmektedir. Burun estetiği işlemleri arasında özellikle bazı yaygın uygulamalar, ön plana çıkmaktadır. Bu uygulamalar ise kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Bu konuda uzman doktor, hastanın yapısına, hastanın ameliyattan istek ve beklentilerine göre hastaya uygun ameliyat yöntemini belirleyebilmektedir.

Açık Rinoplasti: Burun operasyonları arasında kullanılan bir teknik olarak açık rinoplasti yönteminde uzman doktor hastalarda burun yapısını şekillendirmek amacıyla burun deliklerinin dışında kesi yapmaktadır.

Bu yöntemde, burun yapısına daha rahat bir erişim sağlanmaktadır. Açık rinoplasti yönteminde genel olarak karmaşık burun deformitelerinin düzeltilmesi hedeflenmektedir.

Kapalı Rinoplasti: Kapalı rinoplasti uygulaması da burun estetik ameliyatlarında kullanılan bir teknik olarak ön plana çıkmaktadır. Özellikle kapalı rinoplasti yönteminde uzman doktor hastanın burun deliklerinin içerisinde kesi yapmaktadır ve tüm işlem burun içerisinden gerçekleştirilmektedir.

Bu kapalı rinoplasti yöntemi, genel olarak burun dışarısında görünür bir iz bırakmaz ve bu nedenle de sıklıkla tercih edilen bir tekniktir.

Ameliyatsız Burun Estetiği (Likit Rinoplasti)

Cerrahi yöntemleri pek çok tercih etmeyen kişiler için ameliyatsız burun estetiği önemli bir tedavi yöntemi olarak bilinmektedir. Likit rinoplasti olarak da bilinen ameliyatsız burun estetiği dolgu maddeleri ile burun şeklinin iyileşmesini sağlamaktadır.

Bu yöntemde cerrahi işlemler minimal uygulanmaktadır ve burunda cerrahi işlem istemeyen kişiler bu tekniği sıklıkla tercih etmektedir.

Burun Ucu Estetiği (Tipplasti)

Burun ucu estetikleri burnun uç bölgesine uygulanmaktadır. Burun ucunun görünümünü ve şeklini daha iyi hale getirmek için uygulanan işlemlerdir.

Bu teknikte burun ucu kaldırma, burun ucu düzeltme gibi işlemler gerçekleştirilmektedir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Rinoplasti ameliyatlarının süreleri genellikle kişiden kişiye göre değişebilmektedir. Burun ameliyatları, zorlu ameliyatlardır. Bu yüzden de değişken sürelere sahip olabilmektedir.

Bununla birlikte genel olarak ameliyat süreleri 1 ile 5 saat aralığında değişmektedir. Bu konu hakkında uzman doktor, hastayı ameliyat öncesi ameliyat hakkında bilgilendirmektedir.

Burun Estetiği Öncesi Hangi Hazırlıklar Yapılır?

Özellikle burunda gerçekleştirilecek estetik operasyonların öncesinde bazı hazırlıkların yapılması önemlidir. Bu konuda ilk seçenek bir uzman doktor ile görüşmektir. Uzman doktor ameliyat öncesinde gerekenleri hastaya bilgilendirme yapacaktır.

Ameliyat öncesinde uzman doktor hastanın yapısını değerlendirmekte ve hastanın ameliyat ile ilgili istek ve beklentilerini almaktadır. Bununla birlikte ameliyat öncesi hazırlıklar arasında sağlıklı beslenmek de önemlidir.

Burun Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Burun ameliyatı sonrası iyileşme süreci, özellikle ameliyatın en önemli süreci arasında yer almaktadır. İyileşme süreci kişiden kişiye farklılık gösteren durumları da içerebilmektedir.

Bununla birlikte ameliyat sonrasında iyileşme sürecinde bazı kişilerde çeşitli komplikasyonlar ortaya çıkabilmektedir. Bu komplikasyonlar arasında genel olarak ağrı durumları yer almaktadır.

Ameliyat sonrası iyileşme sürecinde özellikle uzman doktor kontrolüne sürekli olarak gitmek önemlidir.

Burun Estetiği Kalıcı Mıdır?

Genellikle bu ameliyatlar kalıcı ameliyatlar olarak görülmektedir. Bu konuda ameliyatta uygulanan yöntemler de önemlidir. Ameliyatsız olarak gerçekleşen estetik operasyonlarda bazı durumlarda çeşitli sorunlar da görülebilmektedir.

Tüm bunlar ile birlikte bu estetik operasyonların sonucu kalıcılık gösterebilmektedir. Bu konuda en iyi bilgiyi bir uzman doktor verecektir.

Burun Estetiği Fiyatları 2023

Burun estetiği fiyatları 2023 özellikle çeşitli etkenlere göre değişkenlik gösterebiliyor. Bu değişkenler arasında özellikle başvurulan klinik önemli rol oynuyor. Bunun yanında operasyonu yapacak uzman doktor, hastanın durumu ve burun yapısı gibi özellikler de fiyatlarda önemli rol oynuyor.

Bu konuda, burun ameliyatlarında en iyi fiyat seçeneğini öğrenmek için bir kliniğe başvurmak en iyi seçenekler arasında yer alıyor. Bu konuda fiyat seçenekleri farklı fiyat skalalarında yer alıyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Burun Ameliyatı Kaç Günde İyileşir? Hasta Ne Zaman Taburcu Olur?

Burun ameliyatı sonrası hastaların iyileşme süreçleri de merak edilen konular arasında yer almaktadır. Burun ameliyat işlemleri sonrasında hastaların iyileşme durumları, kişiden kişiye göre değişlik gösterebilmektedir.

Yine de tam olarak iyileşme süreçleri 2 hafta ile 1 ayı bulabilmektedir. Hastalar hastaneden 1 ila 2 gün içerisinde taburcu olabilmektedir. Ayrıca, taburcu olduktan sonra uzman doktor kontrolüne gitmek de önemlidir.

Burun Estetiği Yaş Sınırı Var Mıdır? Kaç Yaşında Yapılır?

Burun ameliyatı operasyonlarında genel olarak yaş sınırı bulunmamaktadır fakat yine de bireylerde bu ameliyat için ergenlik sürecinin tamamlanması önemlidir. Bu yüzden de hastaların genel olarak 18 yaşı geçmiş olması beklenmektedir.

Bununla birlikte, bazı durumlarda yaşa bakılmaksızın bu estetik ameliyatları gerçekleşebilmektedir.

Burun Estetiğinde Burun İçi Tampon Konulur Mu?

Burun ameliyatlarında genel olarak geçici burun içi tamponlar konulabilmektedir. Bu durum uzman doktora bağlıdır.

Burun Ameliyatı Sonrası Nasıl Beslenilmeli?

Burun operasyonları sonrasında kolay sindirilebilen yiyecekler tercih edilmelidir. Ayrıca sıvı alınımına da dikkat edilmelidir.

Estetik Sonrası Hastasında Çok Ağrı Olur Mu? Morluk Ya Da Şişlik Olur Mu?

Estetik sonrası hastalarda komplikasyon durumları görülebilmektedir. Bu komplikasyon durumları ağrı, morluk ve şişlik gibi durumlar ile görülebilir.

Burun Estetik ile Birlikte Farklı Operasyonlar Yapılabilir Mi?

Burun estetik ile birlikte farklı operasyonlar gerçekleştirilebilmektedir. Çene implantı ve dudak dolgusu operasyonları yapılabilmektedir.

Burun Estetiği Yapıldıktan Sonra Nefes Alma Sorunu Da Giderilebilir Mi?

Burun operasyonları ameliyatlarından sonra nefes alma gibi sorunlar giderilebilmektedir. Solunum fonksiyonları için de bu ameliyatlar yapılabilir.

Burun Estetiği Sonrası Ödem Nasıl Atılır?

Burun ameliyatlarından sonra ödemin atılması önemlidir. Bol sıvı alınımı gerekebilmektedir.

Ameliyattan Sonra Nasıl Bir Burnum Olacağını Nasıl Görebilirim?

Ameliyattan önce uzman doktor hastaya ameliyat planı sunmaktadır. Bu planda, 3D görüntüler ile ameliyat sonrası durum görünümü hastaya sunulabilmektedir.

Komplikasyonlar ve Çıkabilecek Sorunlar Nelerdir?

Burun operasyonlarından sonra çeşitli komplikasyonlar oluşabilmektedir. Bu komplikasyonlar arasında ağrı ve morluk durumları yer alabilmektedir.

Burun Ameliyatından Sonra Burna Masaj Nasıl Yapılır?

Burna masaj konusu hassas bir konudur. Ameliyattan sonra buruna masaj ufak dokunuşlar ile gerçekleştirilmelidir.

Burun Ameliyatından Ne Kadar Süre Sonra Revizyon Yapılır?

Revizyon ameliyatları da önemli bir durumdur. Genel olarak 1 ay sonra revizyon ameliyatı yapılabilmektedir.

Ameliyat Sonrası Dikişler Ne Zaman Alınır?

Ameliyat sonrası dikişlerin alınması 1 haftayı alabilmektedir. Bu durum uzman doktorun görüşüne bağlıdır.

Burun Ameliyatı Sonrası Uyku Pozisyonu Nasıl Olmalı?

Ameliyat sonrası uyku pozisyonu önemlidir. Genellikle sırt üstü yatılmalıdır.

Burun Ameliyatı Sonrasında Güneş Işınlarına Maruz Kalmak Tehlikeli Midir?

Burun operasyonları sonrasında güneş ışınlarına maruz kalmaya dikkat edilmelidir. Burun için tehlikeli durumları oluşturabilmektedir.

En Kolay Burun Estetik Hangisidir?

En kolay burun ameliyatları arasında basit burun estetik yöntemi bulunmaktadır.

Burun Estetik Ne Kadar Kalıcı?

Burun estetik ameliyatları genellikle kalıcıdır ve uzun yıllar kalıcılık göstermektedir.

Burun Ameliyatı Yazın Mı Kışın Mı?

Burun ameliyatlarında herhangi bir mevsim kuralı bulunmuyor.

Burun Ameliyatı Çok Acıtıyor Mu?

Burun estetik ameliyatları ağrılı ve acılı ameliyatlar olarak görülmemektedir.

Burun Estetik Kimlere Yapılmaz?

Genellikle bu ameliyat şeker hastaları, kalp rahatsızlığı sorunları yaşayanlar ve yüksek tansiyon hastaları için uygun bir ameliyat değildir.

Burun Ameliyatından Kaç Gün Sonra Gezilir?

Burun ameliyatlarından 1-2 gün sonra normal aktivitelere dönülebilmektedir ve burun estetiği ameliyatlarında iyileşme süreci önemlidir.