Whatsapp

Jawline Dolgusu; Son yıllarda daha zayıf bir yüz daha belirgin alt çene konturu ve belirgin elmacık kemikleri kadınlar arasında giderek daha fazla popülarite kazanmaktadır. Daha ince yanaklar ile beraber alt çene bölgesinin belirginleştirilmesi kadın yüzünde yeni ve beğenilen bir estetik akım hakime gelmiştir. Bu değişimin en önemli ve en belirgin parçası jawline bölgesine yapılan dolgu uygulamalarıdır.

Jawline tam olarak neresidir?

Jawline alt çene köşesini de içine alan ve bu bölgeden başlayarak çene ucuna kadar uzanan bölgeye verilen isimdir. Bu hat yüz ovalini alttan sınırlar ve yüzün alt sınırını belirler. Özellikle bu bölge boyun bölgesi ile yakın ilişkilidir. Boyun ve çene arasında oluşturulan keskin hat yüz ve boynu daha ince gösterir.

Jawline Dolgusu oluşturmak için hangi bölgelere dolgu yapmak gerekir?

Jawline alt çene köşesinden başladığı için bu bölge mutlaka dolgu ile şekillendirilmelidir. Buraya yapılacak dolgu ile alt çene köşesi daha köşeli ve belirgin bir görünüme kavuşturulur. Dolgu yaparken bir diğer önemli nokta çene ucudur. Çene ucuna yapılacak 1-2 cc dolgu bu bölgenin daha belirgin, yüzün daha uzun ve ince görünmesini sağlar. Çene ucu ve çene köşeleri arasında kalan alanlar ise isteğe ve ihtiyaca bağlı olarak dolgu ile şekillendirilebilir.

Çene ucuna yapılacak olan dolgu gıdı görünümünü engeller mi?

Jawline’ nın en önemli parçalarından biri çene ucudur. Bu bölgeye yapılan dolgu çeneyi öne doğru alır. Alt çenede üst çeneye göre daha gerideyse, çene ucuna yapılacak dolgu, alt çeneyi öne alır. Alt çenenin öne doğru hareket etmesi gıdı görünümünde azalmaya yol açar.

Dolgu sırasında ortalama ne kadar dolgu kullanılır?

Jawline uygulaması sırasında ortalama 5-8 cc arası dolgu kullanılır. Burda kullanılacak dolgu miktarını hastanın ihtiyaç ve istekleri belirler.

Jawline Dolgusu uygulamasında her bölgeye aynı tür dolgu mu uygulanır?

Jawline Dolgusu uygulamasında çene ucu dolgusu mutlaka kemik üzerine yapılmalıdır. Bu nedenle çene ucuna yapılacak olan dolgunun kemik üzerinde hacim verici özelliğe sahip olması gerekir. Çene köşesine yapılan dolguda ise hem cilt altı hem de kemik üzerine yapılan dolgular seçilebilir.

Herkes yaptırabilir mi?

Jawline Dolgusu uygulamasından güzel bir sonuç alabilmek için hastanın yüzünün ve boynunun dolgu ile şekillendirmeye uygun olması gerekir. İdeal kilosunda olan bir hastada rahatlıkla jawline uygulaması yapılabilir . İdeal kilosunun çok üstünde bir hastada ise ne kadar fazla dolgu kullansanız da istediğiniz şekillenmeyi sağlayamayabilirisiniz.

Jawline Dolgusu başka tedavi yöntemleri ile beraber uygulanabilir mi?

Bu işlemde amacımız yüze ince bir görünüm kazandırmak, çene konturunu belirgin hale getirmek olduğu için hem boyna hem de yüze yapılacak işlemlerle kombine edilebilir. Özellikle bişektomi ile yanak bölgesinin inceltilmesi ile jawline uygulamasının beraber yapılması iyi sonuç verir. Bişektomi ile incelen yanak hem elmacık kemiklerinin hem de çene hattının daha belirgin olmasını sağlar. Elmacık kemiklerinde daha fazla belirginlik isteyen hastaya bu bölgeye dolgu yapılarak belirginlik sağlanabilir.

Boyun bölgesinde yağlanması olan hastanın öncelikle boyun ve gıdı bölgesine vaser liposakşın yapılıp bu bölgeler inceltilebilir. Sonrasında ince bir boyunda jawline dolgu uygulaması daha güzel sonuç verir.

Jawline Dolgusu ne kadar sürer?

Bu işlemin süresi yapılacak dolgu miktarına göre değişir. Çoğunlukla bu süre 30-45 dakika kadardır.

Dolgunun kalıcılığı ne kadardır?

Kliniğimizde Jawline Dolgusunda kullanılan dolguların süreleri 1 yıldır. 1 yılın sonunda dolgular vücut tarafında emilirler.

Jawline uygulaması için bir yaş sınırı var mıdır?

Tüm estetik uygulamalarımızda olduğu gibi bu uygulamamızı da 18 yaş üstü hastalarımız için yapmaktayız.

Jawline Dolgusu Fiyatları 2024

Jawline dolgusu fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.