Burun Dolgusu Fiyatları 2021 | Salih Onur Basat

  SiziArayalım

  Burun Dolgusu

  Burun dolgusu burunda bulunan minimal problemlerin için ameliyat gerektirmeyen estetik çözümler sunmaktadır. Burun dolgusu diğer yüz dolgularında olduğu gibi hyalüronik asit içermektedir.

  Burnun hangi bölümlerine dolgu yapılabilir?

  Burun kabaca yumuşak doku ve kemik olarak iki bölümden oluşur. Burun dolgularının en sık yapıldığı yerlerden birisi burun sırtıdır ve burnun kemik bölümünü oluşturur. Burun kemerini kamufle etmek amaçlı burun dolgusu burun kemerinin önüne ve arkasına yapılabilir.

  Burun kemerinin dolgu ile kamufle edilmesi sonucu burun sırtı yan profilde düz kemersiz bir görünüme kavuşur. Burun dolgusunun burunda en sık yapıldığı ikinci bölge ise burun ucudur. Burun ucu burnun yumuşak doku kısmını oluşturur. Burun ucuna burun dolgusu yapılmasındaki amaç, düşük burun uçlarını daha yukarda göstermektir.

  Bu amaçla burun ucunun alt kısmına yapılan dolgu burun ucunu alttan destekleyerek yukarıya doğru kalkmasını sağlar. Burun ucunun en tepe noktasına yapılan dolgu ile yine burun ucu daha yukarıda gösterilmeye çalışılır.

  Burun dolgusu ile burun daha küçük görünür mü?

  Burun dolgusundaki amaç burunda bulunan minimal problemleri tedavi etmek değil kamufle etmektir. Bu amaçla buruna dolgu ile hacim eklenir. Bu nedenle burun dolgusu burunda küçülme değil aksine büyüme sağlar. Bundan dolayı buruna çok fazla miktarda dolgu yapılması önerilmez. Burunda küçülmeyi sağlayacak tek yöntem cerrahidir.

  Burun dolgusu burun ameliyatının alternatifi olabilir mi?

  Yukarıda da bahsettiğim gibi burun dolgusu minimal problemlerin çözümü için ameliyatsız bir alternatiftir. Eğer hastanın burnunda çok ciddi bir deformite yok ve hastanın isteği burun dolgusu ile çözülebilecekse, dolgu bu hastalar için ameliyatın alternatifi olabilir.

  Burun dolgusu aynı zamanda burun ameliyatı sonrası geride kalan minimal deformitelerin yada düzensizliklerin çözümünde de kullanılabilir.

  Burun dolgusunun kalıcılığı ne kadardır?

  Diğer dolgularda olduğu gibi Clinicplast olarak kullandığımız burun dolgularının ömrü 1yıldır. Bir yılın sonunda dolgu materyali vücut tarafında emilir.

  Burun dolgusu yaptırmak ağrılı bir işlem midir?

  Temel prensip olarak dolgu yapılacak bir alan lokal anestezi enjeksiyonu ile uyuşturulmaz. Bunda amaç enjeksiyon ile hacim ihtiyacının gölgelenmemesidir. Neyseki burun dolgusu acı veren bir işlem değildir. Çoğu hastada güçlü bir lokal aneztezi etkili krem kulllanılarak rahatlıkla burun dolgusu yapılabilir.

  Burun dolgularında hastaların memnuniyet oranı nasıldır?

  Genel olarak iyi seçilmiş hastalarda burun dolgularındaki hasta memnuniyeti yüksektir. Bunun en önemli sebebi ameliyata gerek kalmadan kısa sürede gözle görünür estetik bir değişimin sağlanmasıdır.

  Burun dolgusu kimlere yapılabilir?

  Clinicplast olarak 18 yaşından büyük, burnunda minimal değişiklik isteyen hastalarımıza burun dolgusu yapıyoruz.

  Burun dolgusundan sonra dikkat etmem gerekenler nelerdir?

  Burun dolgusundan sonra hastanın yapması ya da dikkat etmesi gereken özel bir durum yoktur. Burnun yapısı gereği dolgu uygulamasından sonradan şişlik ya da kızarıklık çok fazla gözlenmez. Hastalar dolgu uygulamasından hemen sonra günlük hayatlarına dönebilirler.

  Burun dolgusu yaptırmış olmak burun ameliyatlarına engel midir?

  Daha önce burun dolgusu yaptırmış olmak burun ameliyatı için bir engel değildir. Çoğu zaman burun dolgusu yaptırmış olan hastaların burun ameliyatlarında bu dolguları kolaylıkla temizleyebilmekteyiz.

  Burada önemli olan nokta burun ameliyatı öncesinde doktor değerlendirmesi yapılırken mutlaka daha önce burun dolgusu yaptırdığınızı doktorunuza söylemenizdir. Bu ameliyat öncesi değerlendirmenin daha net olması ve doktor hasta güveni açısından önemlidir.

  Burun Dolgusu Fiyatları 2021

  Burun dolgusu fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

  Randevu Formu Op. Dr. Salih Onur Basat ile hemen iletişime geçip randevunuzu oluşturabilirsiniz...