Whatsapp

Vaser Hi-Def Liposuction; Kilo almak yada kilolu bir vücuda sahip olmak modern insanın en büyük sorunlarından biridir. Kadın ve erkek vücudu genetik ve hormonal nedenlerden dolayı farklı bölgelerinden kilo alır. Kadınlar genelde alt karın , basen ve bacaklarından kilo alırken, erkekler üst gövde ve karın bölgelerinden kilo alırlar.

Liposuction bilinenin aksine bir kilo verme yöntemi değildir. Kilo vermek için tek kullanım yeri obeziteye bağlı şeker hastalarından yüksek hacimli yağ alınarak insulin direncinin düşürülmeye çalışıldığı durumlardır.

Son yıllarda yağa spesifik cihazların kullanıma girmesi ile hi-def liposuction standart bir yağ alma işlemi olmaktan çıkıp, bir vücud şekillendirme operasyonuna dönüştü. Bu cihazlarda en önemli iki tanesi Vaser (ultrasonic liposuction) ve PAL (power assited liposuction ) yöntemleridir.

Vaser liposuction yönteminde ultrason dalgaları kullanılarak sadece yağ dokularına hasar verilir. Yağ dokusu sıvı hale gelirken yağ dokusu etrafındaki damar, sinir ve bağ dokuları zarar görmez bu sayede ameliyat sonrasında daha az morluk ve daha hızlı bir iyileşme gözlenir.

Vaser yöntemi ile eritilen yağlar, PAL yönteminde titreşimli kanüller ile vücuddan uzaklaştırılır. Bu sayede eskiden gözlenen liposuction sonrası düzensizlikler ve ciltte oluşan dalgalanmaların önüne geçilir.

Hi-Def yada 4D olarak da bilinen vücud şekillendirme yöntemlerinde normal kilosuna yakın fakat bölgesel yağlanması olan hastaların daha atletik bir vücud yapısına kavuşmaları mümkündür.Erkeklerde karın bölgesindeki yağların Hi-Def(4D) vücud şekillendirme yöntemi ile şekillendirilerek six-pack görüntüsü elde etmek mümkündür. Karın bölgesi daha kaslı ve ince bir hale getirilen hastada dengeli bir vücud görünümü sağlayabilmek için göğüs, kol ve omuz bölgelerine yapılan yağ enjeksiyonları ile kaslı bir vücud görünümü sağlanabilir.

Kadınlarda Hi-Def(4D) vücud şekillendirme işlemi ile karın bölgesine atletik bir görünüm verilip, bel ve sırt bölgesi inceltilerek uygun bir vücud şekli elde edilebilir. Vücudun diğer bölgelerinden alınan yağlar popoya enjekte edilerek daha ince bir bel ve daha geniş ve yuvarlak kalçalar elde etmek mümkündür.

Ben kendi hastalarımda Hi-Def (4D) vücud şekillendirmeameliyatlarımı Vaser ve PAL yöntemlerini beraber kullanarak yapıyorum. Bu sayede ameliyat sonrası oluşabilecek düzensizlikleri minimale indirip, daha hızlı bir iyileşme süresi ve daha iyi bir vücud şekillendirme elde etmek istiyorum.

Genel anestezi altında yaptığımız bu ameliyatlarda ameliyat süresi işlemin uygulanacağı bölge sayısına göre değişmekle birlikte 2-4 saat arasında değişmektedir. Genel anestezinin etkilerinden tam olarak kurtulmaları ve kendilerini daha iyi hissetmeleri için hastalarımızı en az 1 gece hastanede misafir ediyoruz.

Ameliyat sonrası altındaki yağ dokusu alınmış olan cildin yerine tam olarak oturabilmesi için hastalarımızdan 6 hafta boyunca ameliyat sonrasında giydirdiğimiz korseleri kullanmalarını istiyoruz.

Hi-Def Liposuction Fiyatları 2024

Hi-Def liposuction fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.