Whatsapp

Havalar ve deniz iyiden iyiye ısındı, tatil mevsimi ile beraber uzun süreli tatil planları yapıldı. Ancak inatçı yağlar ve aşırı kilolar tatil öncesi canınızı sıkıyor olabilir. Peki, çözüm nedir? Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Salih Onur Basat, kısa sürede çözüm sunan yeni nesil vaser liposuction hakkında merak edilenleri bizler için anlattı.

Uygulanan diyetler, yapılan egzersizler, denenen her yol… Bazen ne yaparsak yapalım özellikle bölgesel inatçı yağlardan ve fazlalıklardan kurtulmamıza çözüm olmaz. Bu noktada liposuction uzun yıllardır bilinen ve kullanılan bir teknik. Ancak bu yöntem de yıllar içerisinde kendisini geliştirerek adeta evrim geçirdi.

Vaser liposuction; geleneksel liposuction tedavilerindeki gibi rahatsızlık ve uzun iyileşme sürelerine gerek olmadan göz alıcı sonuçlar ortaya çıkaran bir yöntem. Daha hassas bir liposuction teknolojisi olan bu teknik, sadece yağ dokularını hedefleyebilen bir özelliğe sahip olduğu için daha başarılı ve iyileşme süreleri çok daha kısa bir sonuç ortaya çıkarır.

Bölgesel inatçı yağlanmalarla vedalaşın

Diyet ve egzersiz ile bölgesel incelme sağlamak çoğu zaman mümkün olmayabiliyor. Vücut yağı fazlalığı olan her yaştan yetişkinin birçok bölgesine etkili bir şekilde uygulanabilen vaser liposuction, özellikle boyun ve kol gibi hassas bölgelerdeki fazla yağları zarar vermeden ortadan başarı ile kaldırıyor.

Bunun yanında kalça, karın, uyluk bölgeleri, yüz ve vücudun üst bölgesindeki dirençli yağlarda oldukça başarılı sonuçlar veren bu teknikle tatil öncesi istenen görünüme hızla kavuşmak mümkün olabiliyor.

Ancak unutmamak gerekir ki; vücuttaki yağ dokusunun dağılımını dengeleyerek profilin estetik açıdan düzelmesini sağlayan vaser liposuction, bir kilo verdirme tekniği ya da obezite için çözüm değildir. Bu yüzden ek olarak düzenli egzersiz, iyi bir diyet, sağlıklı bir yaşam tarzı daha başarılı bir sonuç için şarttır.

Kalıcı sonuçlar, hızlı iyileşme süresi

Vaser liposuction ile yüzeysel yağ hücreleri alındığı için işlem yapılan bölgede yeniden yağ hücresi üretimi olmaz ve fazla yağın vücudun etrafında dağılması engellenirken, fazlalıkların ortadan kalkması sağlanır. Bu yüzden sonuçlar kalıcıdır ancak dediğimiz gibi yağ alımı yapıldıktan sonra sağlıklı yaşam yağların geri alınmaması için kritik öneme sahiptir.

Operasyonun süresi tedavi edilecek alanların sayısı ve büyüklüğüne bağlı olmakla beraber ortalama 1 ila 2 saat arasındadır. Sonuçlar genellikle hemen görünür hale gelir ancak nihai görünüm tam anlamıyla 5-6 hafta içerisinde sağlanır. Operasyon sonrası aynı gün taburcu olunabilirken, birkaç gün içerisinde normal yaşantıya dönülebilir.

https://www.salihonurbasat.com/liposuction/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.