Brezilya Poposu (BBL) Fiyatları 2021 | Salih Onur Basat

  SiziArayalım

  Brezilya Poposu (BBL)

  Brezilya (BBL) poposu estetiği nedir?

  Brezilya poposu estetiği kadın kalçasını daha yuvarlak ve daha büyük hale getirmek için yapılan bir dizi ameliyatı içerir. Günümüzün değişen beden ve güzellik algıları ile artık kadınlar daha ince bel ve daha geniş ve yuvarlak kalçalara sahip olmak istiyorlar.

  Özellikle sosyal paylaşım alanlarının  etkisi insanlar üzerinde beden algılarının daha da pekişmesini sağlıyor ve mükemmele ulaşma isteklerini arttırıyor. Hastanın gövdesini bir bütün olarak düşünüp popoyu daha büyük göstermenin beli inceltmeden geçtiğini unutulmamalıdır.

  Brezilya poposu (BBL) estetiği nasıl yapılır?

  Brezilya poposu ameliyatı hastanın bel bölgesini inceltmeyi ve kalça bölgesini büyütmeyi hedefler. Bu amaçla karın , karın yanlar (love handle), sırtın alt ve üst bölgelerine yapılacak liposuction ile bu bölgeler inceltilerek poponun gövde ile birleştiği bel bölgesi daha ince bir hale hale getirilerek ideal popo-bel geçişi sağlanır.

  Ben bu alanlara yaptığım liposuction işleminde daha iyi bir şekillenme sağlaması açısından Vaser (ultrasonic liposuction) ve PAL (power assisted liposuction) yöntemlerini kombine ederek kullanıyorum.

  Popoya enjekte edilen yağları %40 kadarı vücud tarafından emilir. Yağların kalan kısmı enjekte edildiği yerde kalır. Hastalar kilo alırsa bu yağlar hacim olarak artar. Kilo verdikleri takdirde ise yağlar azalır.

  Brezilya poposu (BBL) ameliyatlarında neden özellikle karın ve belden yağ alınır?

  Karın ve belden yağ alınmasının 2 nedeni vardır. Birinci neden bu bölgedeki yağları alarak beli inceltmektir. Böylelikle ince bir belde popoya yağ enjeksiyonu yapılmasa bile popo görece olarak daha büyük görünür. İkinci nedense karın ve bel bölgesindeki yağların enjekte edildikleri alanda daha fazla sağ kalmalarıdır. Yani bu bölgelerden alınan yağlar diğer alanlardan alınanlara göre daha az emilirler ve enjekte edildikleri alanda daha çok kalırlar.

  Brezilya poposu (BBL) operasyonu ne kadar sürer?

  Brezilya poposu estetiği ameliyatının süresi liposuction yapılacak alan sayısına ve toplanacak yağ miktarına göre değişiklik gösterir. Eğer hastanın karın, bel ve sırt bölgesinden yağ alınacak ve bu yağlar popoya enjekte edilecekse ameliyat süresi yaklaşık 4 saat kadardır.

  Eğer bacak ve kollardan da yağ alınacaksa, ameliyat süresi 5-6 saat kadar sürebilir. Bu ameliyat genel anestezi altında yapılabilir ve hastaların ameliyattan sonra 2 gün hastanede kalmaları gerekir. Ameliyat esnasında bel bölgesindeki yağların olabildiğince alınması ve bel bölgesinin yeteri kadar inceltilmesi gerekir.

  Bel bölgesi yeteri kadar inceltilmediği brezilya poposu estetiği ameliyatlarında bel kalça oranı istenilen seviyede olmayabilir. Bu nedenle ben ameliyatta özellikle bel bölgesini inceltmeye önem veriyorum. Aynı zamanda bel bölgesinden yağ alınırken liposuction bölgesinde düzensizlik oluşturmamak çok önemlidir. Sonuç olarak bel bölgesine yapılacak liposuction olabildiğince incelmeyi fakat düzensizlik oluşturmamayı sağlamalıdır.

  Ameliyata genellikle karın ve bel bölgesinden liposuction ile yağ toplanarak başlanır. Daha sonra hastaya tekrar pozisyon verilir sırt ve belin alt bölgesinden yağlar toplanır. Toplanan yağların hava ile temasına izin verilmeden saflaştırılması önemlidir. Bu amaçla yağların içindeki kan, sıvı ve doku parçaları uzaklaştırılır ve yağlar enjekte edilebilecek hale getirilir.

  Brezilya poposu (BBL) estetiğinde yağlar nereye ve nasıl enjekte edilir?

  Brezilya poposu estetiğinde hazırlanan yağların verileceği bölge çok önemlidir. Burada yağlara daha geniş kalça elde etmek için basen bölgesine verilir. Daha yuvarlak ve belirgin kalçalar içinse yağlar poponun üst kısımlarına enjekte edilir. Bu sayede poponun daha yukarıda görünmesi hedeflenir.

  Brezilya poposu ameliyatında bir diğer önemli nokta da yağları deri ile kalça kasları arasına vermektir. Bu tekniğe SAFE BBL tekniği denmektedir. Kalça kasları içerisinde yaklaşık 4 mm genişliğinde damarlar mevcuttur.

  Eğer yağ kas içine verilerse yağların damar içine kaçıp yağ embolisi oluşturması mümkündür. Bu nedenle Brezilya poposu ameliyatlarında yağı deri ile kas arasındaki bölgeye enjekte ediyorum. Bu enjeksiyon esnasında ultrason kullanarak yağın gittiği alanı görüntüleyip, kas içine gitmediğinden emin oluyorum.

  Brezilya poposu (BBL) estetiği ameliyatından sonra hastaları neler bekliyor?

  Ameliyat bitiminde hastalarımız yataklarına alınarak odalarına transfer ediliyor. Genel anestezi altında yapılan ve yaklaşık 4 saat süren bu operasyondan sonra hastalarımızı 2 gece hastanede misafir ediyoruz.

  Hastalarımız ameliyat bitiminden 5 saat sonra bir şeyler yedikten sonra hemşirelerimiz yardımıyla yürümeye başlıyor. Brezilya poposu estetiği ameliyatı liposuction ile beraber yapıldığı için ameliyattan sonraki gün hastalarımızın kan değerlerini tekrar kontrol ediyoruz. Ameliyat sonrası yaptığımız baskılı pansumanları ameliyattan sonraki 2.günde çıkarıp hastalarımıza yeni korselerini giydiriyoruz.

  Brezilya poposu ameliyatından sonra popo bölgesine baskı gelmemesi için hastaların yüz üstü yatmaları gerekiyor. Başka ameliyatlarla kombine ettiğimiz ameliyatlarda yada yüz üstü yatamayan hastalarımız içinse sırt üstü yatıldığı takdirde popoyu boşta bırakacak şekilde dizayn ettirdiğimiz BBL yataklarımızı kullanıyoruz. Hastalar bu yataklarla popolarına baskı gelmeden sırt üstü yatabiliyorlar.

  Popoya yağ enjeksiyonu sonrasında hastaların 3 hafta kadar sırt üstü yatmamaları ve otururken BBL yastığı adını verdiğimiz özel yastıklar kullanmaları gerekir. Ameliyat bitiminde hastaların korselerini 6-7 hafta kadar kullanmaları gerekir.

  Bu sayede hem şişlik ve ödemler daha hızlı azalır hem de ameliyat sonucu olumlu yönde etkilenir. Popoya yapılan enjeksiyonlar sonrası daha yuvarlak ve pürüzsüz kalçalar elde edebilmek için hastalara 3 hafta kadar vücut yağı kullanarak kalçalarına masaj yapmalarını tavsiye ediyoruz.

  Yaklaşık 10 gün içinde hastalar normal hayatlarına dönebiliyor. Spor yapan hastaların ameliyattan sonra kalçaya baskı yapacak hareketlerden en az 3 hafta süreyle uzak durmaları gerekiyor. 6 haftadan sonra hastamız normal spor aktivitelerine dönmeye başlayabilir, 6 haftanın sonunda bir kısıtlama olmadan egzersizlerini yapabilirler.

  Brezilya poposu (BBL) ameliyatını kimler yaptırabilir?

  Brezilya poposu ameliyatı özellikle popo bölgesideki deri kalitesi iyi olan hastalar için tercih edilmelidir. Popo bölgesinde deri fazlalığı olan yada deri kalitesi iyi olmayan hastalar için yağ enjeksiyonu ile Brezilya popo estetiği yapmak çok mümkün değilidir.

  Tabiki net karar ancak muayene sonrasında verilebilir. Ayrıca hastaları yeteri miktarda yağ dokusu olması gerekir. Yeterince yağ alınamayacak hastalar için yağ enjeksiyonu ile Brezilya poposu ameliyatı yapmak çok mümkün değildir. Bu hastalar için daha farklı yöntemler tercih edilebilir.

  Popo estetiği ameliyat yöntemleri nelerdir?

  Brezilya poposu estetiği yada popo estetiği ameliyatlarında en sık yağ enjeksiyonu yöntemi kullanılır. Vücutlarında yeterince yağ olmayan hastalar içinse popo implantı iyi bir seçenek olabilir. Popo implantı kalça bölgesindeki kası içine konur. Bu sayede implant dışarıdan hissedilmez ve oldukça doğal bir görünüm popo görünüme olur. Ayrıca popo implantının popoyu yukarıya doğru kaldırma etkisi oldukça belirgindir.

  Popo implantı ameliyatı aynı zamanda liposuction ile birlikte yapılabilir. Bu sayede hastanın bel bölgesi inceltilirken popo büyütülüp yukarı kaldırılabilir. Aynı zamanda liposuction ile alınan yağlar popo implantı ile beraber popoyu büyütmek içinde kullanılabilir.

  Popo ameliyatı öncesinde nelere dikkat etmek gerekir?

  Her ameliyat öncesinde olduğu gibi Brezilya popo estetiği ameliyatında da hastalarımızın rutin ameliyat testleri yapılır. Ameliyattan bir hafta öncesinde aspirin kullanmamak ( kanamayı arttırdığı için) önemlidir.

  Ameliyattan bir gün önce hastalarımla ameliyat öncesi son görüşmeyi yapıp hastalarımın fotoğraflarını çekmeyi tercih ediyorum. Ameliyat sabahı yada birgün öncesinde rutin ameliyat testleri yapılan hastalar anestezi doktoru tarafından detaylı olarak muayene ediliyor.

  Brezilya poposu (BBL) ameliyatından sonra kullanılan korselerin özellikleri nelerdir?

  Popo estetiği ameliyatı sonrası kullanılan korselerin hem liposuction alanlarına baskı yapması hem de popo bölgesine baskı uygulamadan popoyu yukarıya doğru kaldırmaları gerekir. Bu nedenle popo estetiği sonrasında kullanılan korselerin popo kısmı genellikle daha yumuşak bir kumaştan yapılır yada popo bölgeleri açıkta bırakılır. Bu korselerin ameliyattan sonra 6 hafta boyunca kullanılmaları gerekir.

  Brezilya poposu (BBL) ameliyatından sonra BBL yastığı kullanmak gerekir mi?

  Ben popo estetiği ameliyatından sonra BBL yastığı kullanmayı öneriyorum. Burada amaç yastığı otururken bacakların altına koyup popoyu koltuk ile temas ettirmemektir. Bu sayede popo bölgesine bası olmaz ve enjekte edilen yağların daha büyük bir kısmı sağ kalır.

  Popo estetiği ameliyatlarında ne kadar yağ enjekte edilebilir?

  Brezilya popo estetiği ameliyatında enjekte edilebilecek yağ miktarı ile ilgili bazı sınırlar vardır. Özellikle yağ enjeksiyonu sırasında yağlar enjeksiyon alanından geri çıkmaya başladığında verilebilecek miktara ulaşılmış demektir.

  Bir bölgeye çok fazla yağ vermek o alanda yağ dokusu üzerinde çok fazla baskı oluşturacağından daha fazla yağın eriyip vücut tarafından emilmesine neden olur. Yani kısaca söylemek gerekirse fazla miktarda yağ vermek poponun daha fazla büyüyeceği anlamına gelmez.

  Brezilya poposu estetiği ameliyatından sonra lenfatik masaj önerilir mi?

  Her liposuction ameliyatında olduğu gibi popo estetiği ameliyatından sonra da lenfatik masaj yapılmasını öneriyorum. Lenfatik masaj liposuction alanında daha doğal, kilo vermeye yakın pürüzsüz bir görünüm sağlar.

  Ayrıca popo bölgesine yapılan lenfatik masaj poponun daha yuvarlak görünmesine yardımcı olur. Ben hastalarıma ameliyattan sonraki ilk gün başlayacak şekilde 2-3 günde bir en az 10 seans lenfatik masaj yaptırmalarını tavsiye ediyorum. Özel jellerle yapılan lenfatik masajlar aynı zamanda hastaların ameliyat sonrası morluk ve şişliklerinin daha hızlı iyileşmesine yardımcı oluyor.

  Popo estetiği ameliyatı en sık hangi ameliyatla beraber yapılıyor?

  Brezilya poposu estetiği mutlaka liposuction ile birlikte yapılmalıdır. Burada liposuction yapılırken high-def (high definition) liposuction tercih edilebilir. Bu sayede popo büyütülürken aynı zamanda karın bölgesine de atletik bir görünüm kazandırılabilir. Liposuction dışında Brezilya popo estetiği karın germe ile beraber sıklıkla yapılır.

  Bu kombinasyonda karındaki sarkık deri ve çatlaklar alınırken aynı zamanda bel daraltılır ve popo daha belirgin hale getirilir. Böylelikle hasta kum saati şeklinde bir vücuda sahip olabilir. Popoya yağ enjeksiyonu yapılan hastalarda bu ameliyat meme protezi ile de beraber yapılabilir. Böylelikle hasta daha dolgun meme ve kalçalara ve daha ince bir bele sahip olabilir.

  Bu ameliyattan sonra hasta yüz üstü yatamayacağı için BBL yatağı kullanması daha iyi olacaktır. Tabi ki bu kombine ameliyatların yapılabilmesi için hastaların ameliyatları engelleyecek düzeyde ek hastalıklarının olmaması ve kan değerlerinin yeterince yüksek olaması gerekir.

  Brezilya Poposu Estetiği Fiyatları 2021

  Brezilya poposu estetiği ameliyat fiyatları liposuction yapılacak alan sayısına bağlı olarak değişir. Özellikle diğer ameliyatlar ile kombine edildiğinde ameliyat fiyatları yapılan ameliyat kombinasyonlarına göre değişebilir. Net karar ve fiyatlandırma ancak muayene sonrasında yapılabilir. Brezilya poposu estetiği fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

  Randevu Formu Op. Dr. Salih Onur Basat ile hemen iletişime geçip randevunuzu oluşturabilirsiniz...