Whatsapp

Brezilya (BBL) poposu estetiği nedir?

Popo şeklinin dik ve dolgun görünmesi için uygulanan cerrahi operasyona brezilya poposu estetiği denir. Dik, dolgun ve orantılı popo şekline sahip olmak çok zordur. Genetik olarak ailenizdeki kişiler bu popo türüne sahipse şanslı olabilirsiniz. Ancak uzun süren diyetler ve ağır egzersizler sonucunda bu popo şeklini kazanmak çok zordur.

Brezilya poposu estetiği kadın kalçasını daha yuvarlak ve daha büyük hale getirmek için yapılan bir dizi ameliyatı içerir. Günümüzün değişen beden ve güzellik algıları ile artık kadınlar daha ince bel ve daha geniş ve yuvarlak kalçalara sahip olmak istiyorlar.

Özellikle sosyal paylaşım alanlarının  etkisi insanlar üzerinde beden algılarının daha da pekişmesini sağlıyor ve mükemmele ulaşma isteklerini arttırıyor. Hastanın gövdesini bir bütün olarak düşünüp popoyu daha büyük göstermenin beli inceltmeden geçtiğini unutulmamalıdır.

Brezilya poposu (BBL) estetiği nasıl yapılır?

Operasyon için donör bölge ve enjeksiyonun yapılacağı bölgeler belirlenir. Hastanın istenmeyen bölgelerde biriken yağları özel kanüller yardımı ile çıkartılır. Yağ hücrelerinin alınması için vaser liposuction yöntemi kullanılır. Toplanan yağların saflaştırılma işlemi uygulanır ve transfere hazır edilir. Belirlenen alanlara enjeksiyon işlemi yapılır. Enjekte edilen yağ hücrelerinin tamamı o bölgede kalmaz. Zaman içerisinde bir kısmı erir. Ancak kalan yağ hücreler istediğiniz popo şeklinin oluşması için yeterlidir.

Brezilya Popo Estetiği Adayları Kimler Olabilir?

Yağ enjeksiyonu ile bu operasyonun yapılabilmesi için bazı kriterlere dikkat edilmelidir. Kalça dokusu tamamen düşmüş ve sarkmış kişiler,kalçası hacim kaybı nedeni ile tamamen düz olan kişiler bu işlemden yararlanamaz. Hacim kaybı olmayan ve yağ enjeksiyonu ile kalçası kolayca şekil alabilecek kişiler brezilya popo estetiği işlemini yaptırabilir.

Brezilya poposu (BBL) ameliyatlarında neden özellikle karın ve belden yağ alınır?

Karın ve belden yağ alınmasının 2 nedeni vardır. Birinci neden bu bölgedeki yağları alarak beli inceltmektir. Böylelikle ince bir belde popoya yağ enjeksiyonu yapılmasa bile popo görece olarak daha büyük görünür. İkinci nedense karın ve bel bölgesindeki yağların enjekte edildikleri alanda daha fazla sağ kalmalarıdır. Yani bu bölgelerden alınan yağlar diğer alanlardan alınanlara göre daha az emilirler ve enjekte edildikleri alanda daha çok kalırlar.

Brezilya poposu (BBL) operasyonu ne kadar sürer?

Brezilya poposu estetiği ameliyatının süresi liposuction yapılacak alan sayısına ve toplanacak yağ miktarına göre değişiklik gösterir. Eğer hastanın karın, bel ve sırt bölgesinden yağ alınacak ve bu yağlar popoya enjekte edilecekse ameliyat süresi yaklaşık 4 saat kadardır.

Eğer bacak ve kollardan da yağ alınacaksa, ameliyat süresi 5-6 saat kadar sürebilir. Bu ameliyat genel anestezi altında yapılabilir ve hastaların ameliyattan sonra 2 gün hastanede kalmaları gerekir. Ameliyat esnasında bel bölgesindeki yağların olabildiğince alınması ve bel bölgesinin yeteri kadar inceltilmesi gerekir.

Bel bölgesi yeteri kadar inceltilmediği bu estetik ameliyatlarında bel kalça oranı istenilen seviyede olmayabilir. Bu nedenle ben ameliyatta özellikle bel bölgesini inceltmeye önem veriyorum. Aynı zamanda bel bölgesinden yağ alınırken liposuction bölgesinde düzensizlik oluşturmamak çok önemlidir. Sonuç olarak bel bölgesine yapılacak liposuction olabildiğince incelmeyi fakat düzensizlik oluşturmamayı sağlamalıdır.

Ameliyata genellikle karın ve bel bölgesinden liposuction ile yağ toplanarak başlanır. Daha sonra hastaya tekrar pozisyon verilir sırt ve belin alt bölgesinden yağlar toplanır. Toplanan yağların hava ile temasına izin verilmeden saflaştırılması önemlidir. Bu amaçla yağların içindeki kan, sıvı ve doku parçaları uzaklaştırılır ve yağlar enjekte edilebilecek hale getirilir.

Brezilya poposu (BBL) estetiğinde yağlar nereye ve nasıl enjekte edilir?

Brezilya poposu estetiğinde hazırlanan yağların verileceği bölge çok önemlidir. Burada yağlara daha geniş kalça elde etmek için basen bölgesine verilir. Daha yuvarlak ve belirgin kalçalar içinse yağlar poponun üst kısımlarına enjekte edilir. Bu sayede poponun daha yukarıda görünmesi hedeflenir.

Brezilya poposu ameliyatında bir diğer önemli nokta da yağları deri ile kalça kasları arasına vermektir. Bu tekniğe SAFE BBL tekniği denmektedir. Kalça kasları içerisinde yaklaşık 4 mm genişliğinde damarlar mevcuttur.

Eğer yağ kas içine verilerse yağların damar içine kaçıp yağ embolisi oluşturması mümkündür. Bu nedenle Brezilya poposu ameliyatlarında yağı deri ile kas arasındaki bölgeye enjekte ediyorum. Bu enjeksiyon esnasında ultrason kullanarak yağın gittiği alanı görüntüleyip, kas içine gitmediğinden emin oluyorum.

Brezilya poposu (BBL) estetiği ameliyatından sonra hastaları neler bekliyor?

Ameliyat bitiminde hastalarımız yataklarına alınarak odalarına transfer ediliyor. Genel anestezi altında yapılan ve yaklaşık 4 saat süren bu operasyondan sonra hastalarımızı 2 gece hastanede misafir ediyoruz.

Hastalarımız ameliyat bitiminden 5 saat sonra bir şeyler yedikten sonra hemşirelerimiz yardımıyla yürümeye başlıyor. Brezilya poposu estetiği ameliyatı liposuction ile beraber yapıldığı için ameliyattan sonraki gün hastalarımızın kan değerlerini tekrar kontrol ediyoruz. Ameliyat sonrası yaptığımız baskılı pansumanları ameliyattan sonraki 2.günde çıkarıp hastalarımıza yeni korselerini giydiriyoruz.
Brezilya poposu ameliyatından sonra popo bölgesine baskı gelmemesi için hastaların yüz üstü yatmaları gerekiyor. Başka ameliyatlarla kombine ettiğimiz ameliyatlarda yada yüz üstü yatamayan hastalarımız içinse sırt üstü yatıldığı takdirde popoyu boşta bırakacak şekilde dizayn ettirdiğimiz BBL yataklarımızı kullanıyoruz. Hastalar bu yataklarla popolarına baskı gelmeden sırt üstü yatabiliyorlar.

Popoya yağ enjeksiyonu sonrasında hastaların 3 hafta kadar sırt üstü yatmamaları ve otururken BBL yastığı adını verdiğimiz özel yastıklar kullanmaları gerekir. Ameliyat bitiminde hastaların korselerini 6-7 hafta kadar kullanmaları gerekir.

Bu sayede hem şişlik ve ödemler daha hızlı azalır hem de ameliyat sonucu olumlu yönde etkilenir. Popoya yapılan enjeksiyonlar sonrası daha yuvarlak ve pürüzsüz kalçalar elde edebilmek için hastalara 3 hafta kadar vücut yağı kullanarak kalçalarına masaj yapmalarını tavsiye ediyoruz.

Yaklaşık 10 gün içinde hastalar normal hayatlarına dönebiliyor. Spor yapan hastaların ameliyattan sonra kalçaya baskı yapacak hareketlerden en az 3 hafta süreyle uzak durmaları gerekiyor. 6 haftadan sonra hastamız normal spor aktivitelerine dönmeye başlayabilir, 6 haftanın sonunda bir kısıtlama olmadan egzersizlerini yapabilirler.

Brezilya poposu (BBL) ameliyatını kimler yaptırabilir?

Brezilya poposu ameliyatı özellikle popo bölgesideki deri kalitesi iyi olan hastalar için tercih edilmelidir. Popo bölgesinde deri fazlalığı olan yada deri kalitesi iyi olmayan hastalar için yağ enjeksiyonu ile Brezilya popo estetiği yapmak çok mümkün değilidir.

Tabiki net karar ancak muayene sonrasında verilebilir. Ayrıca hastaları yeteri miktarda yağ dokusu olması gerekir. Yeterince yağ alınamayacak hastalar için yağ enjeksiyonu ile ameliyatı yapmak çok mümkün değildir. Bu hastalar için daha farklı yöntemler tercih edilebilir.

Yağ enjeksiyonu ile bu operasyonun yapılabilmesi için bazı kriterlere dikkat edilmelidir. Kalça dokusu tamamen düşmüş ve sarkmış kişiler,kalçası hacim kaybı nedeni ile tamamen düz olan kişiler bu işlemden yararlanamaz. Hacim kaybı olmayan ve yağ enjeksiyonu ile kalçası kolayca şekil alabilecek kişiler brezilya popo estetiği işlemini yaptırabilir.

Popo estetiği ameliyat yöntemleri nelerdir?

Brezilya poposu estetiği yada popo estetiği ameliyatlarında en sık yağ enjeksiyonu yöntemi kullanılır. Vücutlarında yeterince yağ olmayan hastalar içinse popo implantı iyi bir seçenek olabilir. Popo implantı kalça bölgesindeki kası içine konur. Bu sayede implant dışarıdan hissedilmez ve oldukça doğal bir görünüm popo görünüme olur. Ayrıca popo implantının popoyu yukarıya doğru kaldırma etkisi oldukça belirgindir.

Popo implantı ameliyatı aynı zamanda liposuction ile birlikte yapılabilir. Bu sayede hastanın bel bölgesi inceltilirken popo büyütülüp yukarı kaldırılabilir. Aynı zamanda liposuction ile alınan yağlar popo implantı ile beraber popoyu büyütmek içinde kullanılabilir.

Brezilya Popo Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Operasyondan sonraki ilk 2 hafta kalçaya yük binecek şekilde yatılması ve uzanılması yasaktır. Bu dönemde ağrı ve acı hissi minimum düzeydedir. Doktorunuzun reçete ettiği ağrı kesicileri düzenli kullanarak bu ağrıları en iyi şekilde yönetebilirsiniz. Yapmak zorunda olunan tüm  günlük aktivitelerde genellikle ayakta olmaya özen gösterilir. Simit yastık kullanımı iyileşme dönemini en güzel şekilde atlatmanıza yardımcı olur.

Brezilya poposu (BBL) ameliyatından sonra kullanılan korselerin özellikleri nelerdir?

Popo estetiği ameliyatı sonrası kullanılan korselerin hem liposuction alanlarına baskı yapması hem de popo bölgesine baskı uygulamadan popoyu yukarıya doğru kaldırmaları gerekir. Bu nedenle popo estetiği sonrasında kullanılan korselerin popo kısmı genellikle daha yumuşak bir kumaştan yapılır yada popo bölgeleri açıkta bırakılır. Bu korselerin ameliyattan sonra 6 hafta boyunca kullanılmaları gerekir.

Brezilya poposu (BBL) ameliyatından sonra BBL yastığı kullanmak gerekir mi?

Ben popo estetiği ameliyatından sonra BBL yastığı kullanmayı öneriyorum. Burada amaç yastığı otururken bacakların altına koyup popoyu koltuk ile temas ettirmemektir. Bu sayede popo bölgesine bası olmaz ve enjekte edilen yağların daha büyük bir kısmı sağ kalır.

Popo ameliyatı öncesinde nelere dikkat etmek gerekir?

Her ameliyat öncesinde olduğu gibi Brezilya popo estetiği ameliyatında da hastalarımızın rutin ameliyat testleri yapılır. Ameliyattan bir hafta öncesinde aspirin kullanmamak ( kanamayı arttırdığı için) önemlidir.

Ameliyattan bir gün önce hastalarımla ameliyat öncesi son görüşmeyi yapıp hastalarımın fotoğraflarını çekmeyi tercih ediyorum. Ameliyat sabahı yada birgün öncesinde rutin ameliyat testleri yapılan hastalar anestezi doktoru tarafından detaylı olarak muayene ediliyor.

Brezilya Poposu (Brazilian Butt Lift) Faydaları Nelerdir?

İşlemin hastalara sağladığı faydalar vardır. Popo şekillendirmek için uzun süren, zaman alan ve yorucu egzersizler yapmak zorunda kalmazlar. Kıyafetlerin daha çekici ve hoş durmasını sağlar. Alt beden kıvrımının oluşmasını sağlar ve kişinin kendine olan özgüvenini artırır. İstenmeyen bölgedeki yağların azaltılmasını sağlar ve kilo vermek için diyet yapılmasına gerek kalmaz. Vücudun daha orantılı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

Popo estetiği ameliyatlarında ne kadar yağ enjekte edilebilir?

Brezilya popo estetiği ameliyatında enjekte edilebilecek yağ miktarı ile ilgili bazı sınırlar vardır. Özellikle yağ enjeksiyonu sırasında yağlar enjeksiyon alanından geri çıkmaya başladığında verilebilecek miktara ulaşılmış demektir.

Bir bölgeye çok fazla yağ vermek o alanda yağ dokusu üzerinde çok fazla baskı oluşturacağından daha fazla yağın eriyip vücut tarafından emilmesine neden olur. Yani kısaca söylemek gerekirse fazla miktarda yağ vermek poponun daha fazla büyüyeceği anlamına gelmez.

Brezilya poposu estetiği ameliyatından sonra lenfatik masaj önerilir mi?

Her liposuction ameliyatında olduğu gibi popo estetiği ameliyatından sonra da lenfatik masaj yapılmasını öneriyorum. Lenfatik masaj liposuction alanında daha doğal, kilo vermeye yakın pürüzsüz bir görünüm sağlar.

Ayrıca popo bölgesine yapılan lenfatik masaj poponun daha yuvarlak görünmesine yardımcı olur. Ben hastalarıma ameliyattan sonraki ilk gün başlayacak şekilde 2-3 günde bir en az 10 seans lenfatik masaj yaptırmalarını tavsiye ediyorum. Özel jellerle yapılan lenfatik masajlar aynı zamanda hastaların ameliyat sonrası morluk ve şişliklerinin daha hızlı iyileşmesine yardımcı oluyor.

Popo estetiği ameliyatı en sık hangi ameliyatla beraber yapılıyor?

Brezilya poposu estetiği mutlaka liposuction ile birlikte yapılmalıdır. Burada liposuction yapılırken high-def (high definition) liposuction tercih edilebilir. Bu sayede popo büyütülürken aynı zamanda karın bölgesine de atletik bir görünüm kazandırılabilir. Liposuction dışında Brezilya popo estetiği karın germe ile beraber sıklıkla yapılır.

Bu kombinasyonda karındaki sarkık deri ve çatlaklar alınırken aynı zamanda bel daraltılır ve popo daha belirgin hale getirilir. Böylelikle hasta kum saati şeklinde bir vücuda sahip olabilir. Popoya yağ enjeksiyonu yapılan hastalarda bu ameliyat meme protezi ile de beraber yapılabilir. Böylelikle hasta daha dolgun meme ve kalçalara ve daha ince bir bele sahip olabilir.

Bu ameliyattan sonra hasta yüz üstü yatamayacağı için BBL yatağı kullanması daha iyi olacaktır. Tabi ki bu kombine ameliyatların yapılabilmesi için hastaların ameliyatları engelleyecek düzeyde ek hastalıklarının olmaması ve kan değerlerinin yeterince yüksek olaması gerekir.

Brezilya Poposu Estetiği (BBL) Fiyatları 2024

İşlem maliyetleri hizmet alınan kliniğe ve kullanılan malzemelere göre değişiklik gösterir. Kişinin kendi yağı alınarak ve kök hücre tedavisi eklenmeden işlem yapılıyorsa fiyat farklı olabili. Ancak kök hücre tedavisi ile uygulanan işlem komplike ve daha uzun sürdüğü için maliyeti biraz yüksektir. Soncundan memnun kalacağınız ve uzun süre işlemin etkisinden yararlanabileceğiniz bi işlem için kaliteli malzeme ve kök hücre tedavisi desteği alınmalıdır.   Sağlığınızı tehdit etmeyen ve FDA onaylı malzemeler ile bu işlemi yaptırmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Estetik müdahaleler standart fiyatlara sahip değildir. Son yıllarda giderek artan talepler ve bu hizmetleri veren sağlık kurumlarının sayısının artması fiyat politikası üzerinde önemli etkenlerdir. Kurum seçimi ve doktor araştırması son derece önemli ve dikkat gerektiren bir olaydır.

Karar vermeden önce daha önce yapılan operasyonların sonucu gözlemlenmeli ve fiyat performans karşılaştırması yapılmalıdır. Brezilya poposu estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizleri ziyaret edebilir ya da iletişim numaralarımızdan 7/24 bizlere ulaşabilirsiniz. Merkezin donanımı arttıkça verdiği hizmet kalitesi artar. Bu nedenle kıyaslama yaparken donanımlarını da mutlaka göz önünde bulundurmaya özen göstermelisiniz.

Brezilya popo estetiği ameliyat fiyatları liposuction yapılacak alan sayısına bağlı olarak değişir. Özellikle diğer ameliyatlar ile kombine edildiğinde ameliyat fiyatları yapılan ameliyat kombinasyonlarına göre değişebilir. Net karar ve fiyatlandırma ancak muayene sonrasında yapılabilir. Brezilya poposu estetiği fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Brezilya Poposu Büyütmenin Faydaları Ne Kadar Sürer?

Operasyonun sonuçları uzun süre hastalara fayda sağlar. Kişiler doktorlarının tavsiyelerine uyduktan sonra en az 2 yıl boyunca işlemin etkisini devam ettirebilirler. Brezilya popo estetiği etkisinin daha uzun sürebilmesi için hizmet alınan klinik çok önemlidir. Kaliteli ve insan sağlığına zarar vermeyen FDA onaylı ürünler kullanılmalıdır.

Brezilya Tekniği(BBL)  İle Popo Kaldırma Nedir?

Popo kaldırma uygulaması işlemi için herhangi bir protez gerektirmeyen uygulamadır. Kişinin kendi yağları vaser liposuction tekniği ile çıkartılır ve popo bölgesine enjekte edilir. Brezilya popo estetiği İşlemi kalça estetiğinde tercih edilebilecek en kolay ve konforlu tekniktir.

Neden Brezilya Tekniği İle Popo Kaldırma Estetiği Yaptırmalıyım?

Kalça şeklinin bozuk ve sorunlu olması hem kadın hem de erkekler için sorun teşkil eder. Önceki yıllarda sadece kadınlar kalça estetiğine ihtiyaç duyarken günümüzde erkekler de bu işlemleri tercih etmektedir. Kişinin psikolojik olarak kendini iyi hissetmesi ve kıyafetlerinin daha estetik durması için bu operasyon yaptırılabilir.

Brezilya Tekniği İle Popo Kaldırma Estetiğinin Etkileri Nelerdir?

Kalça daha dik ve orantılı bir görünüme kavuşur. İki kalça arasında oluşan orantısız görüntü ortadan kaldırılır. Travma ve kaza sonucu gelişen doku kayıpları görüntü olarak düzeltilebilir. Alt beden ve üst beden orantı farkları vardır. Brezilya popo estetiği ile vücudun kıvrımları belirginleşir ve orantı farkı yok edilir.

Brezilya Kalçası( Brazilian Butt Lift) Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Operasyonun sonucu ortalama olarak 1.5-2 yıl kalıcıdır. Ancak işlemin kalıcılığını etkileyen bazı faktörler vardır. Kullanılan malzemenin kalitesi, miktarı, kişinin yaşam tarzı ve işlemi yapan hekimin tecrübesi çok önemlidir. İşlem sonucunun daha kalıcı ve etkili olması için güvenilirliğinden emin olduğunuz kurumları tercih etmeniz gerektiğini unutmayınız.

Popo Kaldırma Ameliyatı Bana Uygun Mudur?

Kalça şekliniz hacimli, yeterli miktarda yağ oranına sahip ve doku kaybı olmayan bir şekilde ise dilediğiniz zaman bu işlemi yaptırabilirsiniz. Popo şekli herkes için önemlidir. Dış görünüşün estetik görünmesinde büyük bir payı vardır. Bu nedenle şekli ve orantısı sizi rahatsız ediyorsa dilediğiniz zaman estetik operasyonu yaptırabilirsiniz.

Brezilya Tekniği İle Popo Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyat üç aşamadan oluşur. İlk olarak hastanın vücudunda bulunan donör bölge belirlenir ve vaser liposuction yöntemi kullanılarak yağlar toplanır. Yağ hücrelerinin toplanması aşamasında ses dalgaları kullanır ve hücreler birbirinden ayrılır. İkinci aşamada saflaştırma işlemi uygulanır. Toplanan yağ hücreleri uygun teknik ile transfer olacak şekilde hazırlanır. Saflaştırma işlemi ameliyat sonrası herhangi bir komplikasyonun gelişmemesi için uygulanır. Üçüncü aşama da ise uygun kanüller yardımı ile yağ enjeksiyonu yapılarak brezilya popo estetiği gerçekleştirilir.

Ameliyat öncesi hazırlık ve yağ saflaştırma işlemi enjekte edilen yağların vücuttaki kalıcılıklarını etkiler. Bu nedenle hazırlık aşaması eksiksiz tamamlanmalıdır. Ameliyat sonrası doktorun reçete ettiği ağrı kesici ve antibiyotikler düzenli kullanılmalıdır. İyileşme ve günlük yaşantıya dönmek için en az 2 ay beklenmelidir. İlk 2 haftanın sonucunda işe dönülebilir. Ancak ağır tempolu ya da sürekli oturma gerektiren bir işiniz var ise dört hafta beklenebilir.

Brezilya Popo Estetiğinden Sonra Kilo Alırsam veya Hamile Kalırsam Ne Olur?

Kilo almak ve hamile kalmak vücutta bazı değişiklere neden olabilir. Brezilya popo estetiği ameliyatı sonrasında kişi kilo alır ya da hamile kalırsa işlem sonu çok etkilenmez. Ancak dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar vardır.

Kilo alımı fark edildiği zaman diyet ve egzersiz programları uygulanabilir. Normal sınırlar içerisindeki kilo alımları dikkat gerektirmeyebilir. Ancak beden kitle indeksinize etki edecek kadar fazla kilo almak popo şeklinin bozulmasına neden olur. Bu nedenle operasyon sonrası beslenmenize ve egzersizlerinize dikkat etmelisiniz.