Whatsapp

Geçirilen doğum veya doğumlar, yerçekimin etkisi, hızla kilo alıp vermek ve ilerleyen zamanla birlikte cilt elastikiyetinde meydana gelen azalma bireylerin vücut hatlarını bozacak sarkmaların meydana gelmesine neden olabiliyor.

Vücutları daha şekilli göstermek için kullanılan korseler de hem fiziksel olarak konforu azaltıyor hem yanlış kullanıldıklarında vücut şeklini bozuyor hem de hatalı seçim yapıldığında cilt sağlığına zarar veriyor. Üstelik yarattıkları toparlayıcı etkinin çıkarılmaları ile sonlandığı düşünüldüğünde de korselerin içerisine sıkışmak yanıltıcı bir çözüm olmaktan öteye geçemiyor.

Vücut şekillendirme kapsamında uygulanan bir dizi operasyon ile d Baha şekilli vücutlara kavuşmak mümkün. Kişinin her zaman özgüvenini yüksek tutmasına yardımcı olan değişimler gerçekleştirildiğinde korselere duyulan ihtiyaç ortadan kalkarken kişi dikkat çekici vücut hatlarına sahip olabiliyor.

Karın Germe Estetiği Sonrası Fit Bir Karın

Abdominal bölgede meydana gelen sarkmaların birçok farklı nedeni var. Karın bölgesinde meydana gelen sarkmalar yaygın bir şekilde görülüyor ve ne yazık ki kişilerin özgüvenini azaltabiliyor. Karın bölgesindeki sarkmalardan kurtulmak isteyen kişiler karın germe estetiği ile yeni bir başlangıç yapıyor.

Abdominoplasti sırasında karın bölgesindeki cilt fazlalıkları alınıyor ve bölgedeki kas ve bağ dokular yeniden yapılandırıldığından sıkı bir görünüm elde edilebiliyor. Karın germe estetiği sırasında cilt fazlalıkları da alındığı için özellikle doğum sonrası meydana gelen çatlakların bir kısmından da hastalar kurtulabiliyor.

4D Vücut Şekillendirme ile Özgürleşin

Kilo almak modern yaşamın sıklıkla yol açtığı sonuçlardan biridir. Modern yaşamın sunduğu konforun da etkisiyle bölgesel yağlanma sorunu giderek artmakta ve inatçı yağlar her zaman sağlıklı beslenme veya spor ile erimemektedir.

Bu gibi durumlarda bireylerin bozulan vücut algılarının düzeltilmesi için estetik operasyonlara ihtiyaç duyulabilir. Günümüzde gelişen tıbbi teknolojiler sayesinde 4D vücut şekillendirme operasyonları yapılabilmektedir. Hi-Def Liposuction bölgesel yağlanmaların giderilmesinde oldukça etkili bir yöntemdir.

Vaser ve PAL yöntemleri ile gerçekleştirilen liposuction sırasında bölgesel incelme sağlanabilir, vücut konturları düzeltilebilir ve daha sıkı bir vücuda kavuşulurken yalnızca yağlar hedef alındığı için işlem bölgesindeki sinirler, damarlar, bağ dokular zarar görmez.

Kombine Ameliyatlarla Aynaya Güvenle Bakın

4D vücut şekillendirme veya yalnızca karın germe her zaman istenilen vücuda kavuşmak için yeterli olmuyor. Bu gibi bir durumda vücut şekillendirme estetiği sınıflandırmasında yer alan farklı operasyonlara da başvurmak gerekiyor.

Özellikle geçirilen obezite ameliyatlarından sonra dramatik ölçüde kilo verildiğinde vücudun birçok farklı bölgesinde eş zamanlı sarkmalar oluşuyor. Kişi özelinde planlanan bir dizi kombine ameliyatla vücut şekli iyileştirilebilir. Uyluk germe, kol germe, sırt germe, popo kaldırma, meme estetikleri, karın germe gibi ameliyatlar post bariatrik cerrahi çatısı altında birleşiyor.