Nazolabial Dolgu Fiyatları 2021 | Salih Onur Basat

  SiziArayalım

  Nazolabial Dolgu Uygulamaları

  Nazolabial bölge tam olarak neresidir?

  Nazolabial Dolgu Uygulamaları; Nazolabial bölge burun kenarından başlayan ve dudak kenarlarına doğru uzanan hatta verilen isimdir. Çocukluk ve gençlik dönemlerinde belirgin olmayan bu alan zamanla derinleşmeye başlar ve daha belirgin hale gelir. Aslında burda derinleşen nazolabial bölge değildir.

  Yaşlanma ve yerçekimi etkisi ile yanak bölgesini aşağıya doğru inmesi sonucu nasolabial bölge daha derin ve görünür hale gelir. Bu nedenle nazolabial bölgeyi yanak bölgesi ve elmacık kemikleri ile beraber değerlendirmek daha doğrudur.

  Özellikle burun kenarında oluşan bu derinlik zamanla dudaklara doğru uzanmaya devam eder. Bu derinleşme ve belirginlik yüzde yorgun bir görünüm oluşmasına neden olur.

  Nazolabial bölgeye yapılacak dolgunun özellikleri nelerdir?

  Nazolabial dolgu uygulamaları burun kenarındaki derin alanlardan başlayarak yapılır. Bu bölge nazolabial hattın en derin yeridir. Burun kenarında cilt altına yapılacak olan dolgu burayı doldurarak daha genç bir görünüm kazandırır.

  Burun kenarından dudaklara doğru uzanan hatta eğer çizgiler çok derin ise cilt altına dolgu yapılması, eğer çizgiler yüzeysel ise hemen çizgilerin altına yüzeysel planda yapılabilir. Bu nedenle nazolabial dolgunun hem cilt altı derin bölgelere hem de ince çizgilerin altına yapılmaya uygun bir dolgu olması gerekir.

  Nazolabial dolguların kalıcılığı ne kadardır?

  Vücudun her bölgesinde olduğu gibi nazolabial dolgularında kalıcı dolgular olması önerilmez. Kalıcılığı bir yıl civarında olan dolgular insan vücuduna en uygun olan dolgulardır. Nazolabial bölge için bizim tercihimiz 1 yıl kalıcılığı olan dolgularıdır. Bir yıl süresince insan vücudundaki enzimatik reaksiyonlar dolguyu tam yakın olarak eritir.

  Nazolabial bölge ile yanak bölgesi neden bir arada değerlendirilmelidir?

  Yukarıda da belirttiğimiz gibi yanak bölgesinin yaşlanma ve yerçekimi etkisi ile aşağıya doğru hareket eder. Bu hem yanaklarda hacim kaybına hem de nazolabial bölgede derinleşmeye neden olur.

  Elmacık kemikleri üzerine yapılan dolgu ile hem yanaklardaki hacim kaybı giderilir ve elmacık kemikleri daha belirgin ve çekici hale getirilir hem de yanak bölgesi tekrar yukarıya doğru alınıp nazolabial bölgenin derinliği azaltılır.

  Bu sayede nazolabial bölgeye yapılacak dolgu miktarı azaltılırken, yüzde daha orantılı bir görünüme kavuşulur. Sadece nazolabial bölgedeki derinliği azaltmak için bu bölgeye yapılacak fazla miktarda dolgu, yüzün alt yarısının fazla büyümesine ve yüzün üst yarımı ile orantısız bir görünüme neden olabilir.

  Nazolabial bölgeye dolgu dışında uygulanabilecek seçenekler nelerdir?

  Nazolabial dolgu temelde o bölgeye hacim kazandırarak derinleşen çizgileri azaltmayı hedefler. Bu tedaviye alternatif ise yağ enjeksiyonudur. Yağ enjeksiyonu sırasında vücudun diğer bölgelerinden yağ alınmasını ve alınan yağların belirli aşamalardan geçirilerek enjekte edilebilir hale getirilmesini gerektirir.

  Yağ enjeksiyonunu tercihen ameliyathane şartlarında ya da optimal sterilizasyon koşullarında yapılması önerilir. Yüze yapılan yağ enjeksiyonunda enjekte edilen yağların yaklaşık % 60’ı kalıcı olur. Bu nedenle yağ enjeksiyonlarında istenen kalıcı hacmi yakalamak için minimum iki seans yağ enjeksiyonu gerekir.

  Biz Clinicplast olarak kalıcı çözüm isteyen hastalarımıza yağ enjeksiyonunu öneriyoruz. Daha düşük hacimlerde kaybı olan ve daha kolay çözümler isteyen hastalarımızda ise nazolabial dolgu bizim için ilk seçenek olmaktadır.

  Nazolabial dolgu uygulamasından hemen sonra sosyal hayata dönebilir miyim?

  Nazolabial dolgu lokal anestezi krem uygulaması ile beraber yapılan lokal bir uygulamadır. Bölgenin özelliğinden dolayı buraya yapılan dolgu uygulamaları şişlik ya da morluğa neden olamaz. Bu nedenle hastalar kolaylık sosyal hayatlarına dönebilirler.

  Nazolabial Dolgu Uygulamaları Fiyatları 2021

  Nazolabial dolgu uygulamaları fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

  Randevu Formu Op. Dr. Salih Onur Basat ile hemen iletişime geçip randevunuzu oluşturabilirsiniz...