Bişektomi Ameliyatı Fiyatları 2021 | Salih Onur Basat

  SiziArayalım

  Bişektomi Ameliyatı (Bichectomy)

  Bişektomi yanaklarda bulunan yağ dokularının çıkarılması anlamına gelir. Yanaklarda bulunan bişa yağ dokusu bazı hastalarda normalden fazla yuvarlak ve kilolu bir yüz görünümüne neden olabilir.

  Hastanın vücudunun diğer bölgelerinde yağ fazlası olmasa da yüzde oluşan bu görüntü kendisini mutsuz etmesine neden olabilir. Bişektomi ameliyatı ile yanak bölgesindeki 5-6 cc hacmindeki bu yağ dokularının çıkarılması ile elmacık kemikleri daha belirgin, yüz daha ince ve zarif bir görünüme kavuşur.

  Bişektomi ameliyatı lokal ansetezi altında 30 dakika süren bir işlemdir. Üst azı dişlerinin yanak tarafından yapılan 1cm’lik kesi ile yanaktaki yağ dokularına ulaşılır ve bu dokular çıkarılır. Kesi yerleri kendiliğinden emilen dikişler ile onarılır.

  Hastalarımıza ameliyat sonrasında 3 saat kadar birşey yemelerini tavsiye ediyoruz, sonrasında normal beslenme şekiline devam edebiliyorlar. Bişektomi ameliyatı sonrası yanak bölgesindeki şişlik yaklaşık 2 hafta sonunda geçmiş oluyor ve 1. ayın sonunda hastalarımız ameliyat sonuçlarını net olarak görebilirler.

  Bişektomi ameliyatı kimlere yapılabilir?

  Hastanın bişektomi ameliyatından fayda görmesi için yüz hatlarının bu ameliyat için uygun olması gerekir. Hasta normal kilosuna yakın olmasına rağmen yanaklarında belirginlik mevcutsa bu ameliyat için en uygun hasta grubundadır demektir. Yüzde ve boyunda fazla miktarda yağlanması olan hastalarda ise bişektomi yapılsa da istenen yanaklarda istenen incelme olmayabilir.

  Bunun haricinde yüzü zayıf ve ince hatları olan hastalara bişektomi yapıldığı takdirde ileri yaşlarda hastanın avurtlarında çökme ve olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olabilir. Tüm bunlar dikkate alınarak hasta seçimi yapılması gereklidir. Uygun hastada yapılan bişektomi ameliyatı çok güzel sonuç vermektedir.

  Bişektomi ile beraber yüzü ince göstermek için kullanılacak başka yöntemler var mıdır?

  Bişektomi ameliyatı temelde yanakları incelterek yüzün daha zayıf görünmesini sağlar. Yanakları daha zayıf görünen bir hastada elmacık kemiklerini dolgu, yağ yada implant ile belirgin hale getirmek yüzdeki uyumu arttırır. Yanak bölgesinin çene ile yakın ilişkisi vardır. Jawline tekniği ile çene konturlarını belirginleştirmek bişektomi ile beraber yüzün alt yarımına daha güzel görüntü verilmesine yardımcı olabilir.

  Bişektomi ameliyatlarında yanaklardan ne kadar yağ çıkarılır ve bu miktara nasıl karar verilir?

  Bişektomi sırasında her bir yanaktan ortalama 2-3 cc yağ çıkarılabilir. Ameliyat esnasında yanak bölgesindeki yağ miktarının tamamının çıkarılması önerilmez. Ameliyat esnasında yapılan kesi sonrasında çıkarılması gereken yağ dokusu kolayca dışarıya alınabilen miktar kadardır. Daha fazla yağ dokusu çıkarmaya çalışmak ileri yaşlarda yanaklarda çökmeye neden olur.

  Bişektomi sonrasında ağız bakımı nasıl yapılır?

  Hastaların ağız içindeki kesi bölgeleri emilebilen dikişlerle kapatılır ve bu dikişlerin alınmasına gerek yoktur. Hastaların ameliyat sonrasındaki ilk üç saatte birşey yememeleri ve içmemeleri gerekir. Bu süre sonunda hastalar normal beslenme düzenine dönebilirler. Ağız içindeki kesiler 2 gün içinde iyileşir, bu sürede hastaların gargara kullanmaları, eğer içiyorlarsa siğara içmemeleri gerekir.

  Bişektomi sonrası ödem meydana gelir mi?

  Bişektomi sonrası az da olsa ödem oluşur bu ödem genelde yanaklarda değil, alt çene bölgesine doğru olur. Bu şişlikler genelde birkaç gün içinde kaybolurlar.

  Bişektomi sonucu tam olarak ne zaman belli olur?

  Ameliyat sonrası sonucun belli olması genellikle 2-3 ayı bulabilir. Bu süre hastadan hastaya değişebilir. Sonucun yavaş yavaş belli olması ameliyat olduğunu saklamak isteyen hastalar için avantajlıdır.

  Bişektomi ile beraber yüzü daha ince gösteren başka uygulamalar var mı?

  Bişektomi ile beraber elmacık kemiklerine dolgu yapılması yüzün orta bölgesini inceltirken elmacık kemiklerini belirgin hale getirir. Aynı şekilde bişektomi ile beraber yapılacak olan jawline uygulamalarıyla çene hattı daha belirgin bir görünüme kavuşturulabilir.

  Bunun yanında eğer hastada gıdı bölgesinde bir miktar yağ fazlalığı varsa bişektomi ile beraber yağ fazlalığının liposuction ile alınması yüzün daha da ince görünmesine yol açar. Yani ideal hastada bişektomi, elmacık kemiği dolgusu, gıdı liposuction ve Jawline uygulaması oldukça güzel sonuç verebilir.

  Bişektomi Ameliyatı Fiyatları 2021

  Bişektomi ameliyatı fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

  Randevu Formu Op. Dr. Salih Onur Basat ile hemen iletişime geçip randevunuzu oluşturabilirsiniz...